Dnes je sobota 19. říjen, svátek má Michaela.

Náš region

VIDEO: Víme, co dělá manžel Zdeňky Žádníkové

přidáno: 07. 07. 2015

Herečku Dejvického divadla Zdeňku Žádníkovou zná snad každý z okolí Dobříše. My jsme však zjišťovali, co dělá její manžel, Ing. Radek Žádník. Možná budete překvapeni, do jakého projektu se pustil a o koho se stará.

Slyšeli jste už někdy o Domově Alzheimer? Místo, kde nachází opravdový domov nejen lidé postižení Alzheimerovou nemocí? Pan Radek Žádník je tvůrcem právě tohoto projektu, který dnes poskytuje zázemí nejen svým klientům, ale také jejich rodinám.

V tomto Domově se snaží, aby čas, který je jejich klientům dán, byl smysluplný a laskavý. Pečlivě sledují vývoj v oblasti geriatrie či Alhzeimerovy nemoci, a nové postupy po konzultaci s lékaři a klienty zavádí do své péče.  V jejich zařízeních se cítíte až neuvěřitelně příjemně a uvolněně. 

Domov Alzheimer nespojuje s Dobříší pouze fakt, že je jeho zakladatel pan Radek Žádník, manžel známé osobnosti z našeho okolí. Celá tato skupina Domov Alzheimer má totiž svou centrálu přímo v Dobříši, odkud jsou řízeny jednotlivé pobočky. 

Naše redakce měla tu čest účastnit se návštěvy jednoho ze sídel Domova Alzheimer umístěného v Roztokách u Prahy. Přinášíme Vám nyní exkluzivní reportáž z oslavy 1. narozenin tohoto zařízení. 

Objekt, který uvidíte na videu, disponuje vlastní, moderně vybavenou kuchyní, prádelnou, výtahem a společnými prostory, které slouží pro volnočasové aktivity klientů. Kromě toho mohou klienti využívat zabezpečenou a chráněnou terasu se zahradou. Součástí standardního vybavení každého dvoulůžkového pokoje je WC, sprcha, televize a elektronicky ovladatelné polohovací lůžko. 

Domov Alzheimer je určen klientům, kteří se ocitli v tíživé životní situaci následkem zhoršeného zdravotního stavu vyžadujícího celodenní komplexní odbornou ošetřovatelskou péči. Klienty jsou lidé dlouhodobě fyzicky a psychicky nemocní lidé s Alzheimerovým onemocněním a jinými typy demence vyžadující speciální zdravotní péči a pomoc druhé osoby.

autor článku: Redakce DA, kamera: Jaroslav Hájek