Dnes je sobota 19. říjen, svátek má Michaela.

Náš region

Pan Procházka se o finanční ocenění rozdělil s dobříšským klubem pro děti

přidáno: 23. 10. 2018

V září tohoto roku byly již tradičně oceněny osobnosti města Dobříše. Mezi letošními oceněnými byl také pan Vladimír Procházka, který dostal cenu za svou činnost pro město v oblasti kultury. Během slavnostního večera v Zrcadlovém sále dobříšského zámku byli ocenění představeni, každý z nich obdržel květinu, originální malbu přímo z Dobříše a finanční dar v hodnotě 10.000 Kč. Pan Procházka se však o nečekaný dar rozhodl podělit.

V letošním roce se slavnostní večer Cen města Dobříše nesl ve znamení tří mužů, kteří nemalou měrou pomohli k rozvoji našeho města. Pan Vladimír Procházka, který je pro Dobříš významnou osobností v oblasti kultury, byl také jedním z těchto oceněných. Svůj finanční dar ve výši 10.000 Kč se však rozhodl částečně darovat dobříšským dětem. „K čemu mi jsou peníze. Takový finanční dar jsem vůbec nečekal a netoužím za své aktivity po nějakém honoráři. Budu rád, když se peníze využijí pro další činnost a práci s dětmi. Proto jsem poprosil pana starostu, aby peníze daroval tam, kam bude třeba,“ řekl nám po telefonu pan Vladimír Procházka.

Finanční dar v hodnotě 5.000 Kč v hotovosti byl předán Nízkoprahovému klubu Terén

V pátek 19. října v poledne si tak finanční dar z rukou starosty města Dobříše, pana Stanislava Vacka, převzala vedoucí pracovnice a regionální koordinátorka z klubu Terén v Dobříši, paní Kristýna Sokolová. „Po udělení Cen města Dobříše a předání darů přišel na radnici pan Procházka s obálkou a oznámil mi, že si přeje, aby část z jeho finančního daru, byla věnována na dobříšské děti do nějaké organizace, kde peníze dobře využijí. Nabídl jsem mu tedy, že peníze dáme do nějakého kulturního spolku, jehož činnost mu bude blízká. To on ale odmítl a poprosil mě o vytipování nějaké jiné organizace pracující s dětmi. Ve spolupráci s dalšími kolegy jsme tedy vybrali, právě Nízkoprahový klub Terén, který svou činností denně přispívá dětem ze sociálně slabších rodin. Nyní je tedy mou milou povinností Vám finanční dar pro děti předat a přeji, abyste ho využili co možná nejlépe a děti z něj měly radost,“ komentoval předávání finančního daru přímo v klubu Terén starosta města.

Velmi děkujeme!

„My za dar pro děti opravdu moc děkujeme a jsme za něj velmi vděčni. Nic takového jsme nečekali a konkrétní využití tak velké finanční částky budeme muset ještě rozmyslet. Myslím si, že teď v nejbližší době, by mohly být peníze použity na podzimní výjezd s dětmi. Každopádně o tom, jak byly peníze použity a co z nich děti budou mít či zažijí, budeme určitě informovat. Ještě jednou velké díky panu Procházkovi za vedení klubu Terén i za děti,“ poděkovala a doplnila paní Sokolová.

autor článku: Redakce DA