Dnes je neděle 22. září, svátek má Darina,
je Mezinárodní den bez aut.

Náš region
Menubox
Restbox

Pavel Buben se stal vítězem T-Mobile Rozjezdů 2018

přidáno: 04. 07. 2018

Osmatřicetiletý Pavel Buben z Dobříše vyhrál soutěž T-Mobile Rozjezdy. Porotu oslnila jeho mobilní aplikace Glucly. Ta má usnadnit život lidem, kteří jsou nemocní cukrovkou. Aplikace by měla být veřejnosti dostupná během léta.

Osmý ročník soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy vyhrál Pavel Buben z Dobříše. Celostátním vítězem se stal díky aplikaci Glucly, kterou sám vytvořil. Tato aplikace má usnadnit život všem nemocným cukrovou. Tou trpí právě i sám Pavel Buben, který celé dílo vytvářel nejprve hlavně pro sebe. "Výhra pro mě znamená opravdu moc. Je to výsledek mé práce a jsem moc rád, že porota takto ocenila mou snahu. Díky výhře budu moci Glucly dokončit rychleji a do spuštění jí obohatit o funkce, s kterými jsem v první verzi původně nepočítal. Výhry si také moc cením i z důvodu, že Glucly je první technologický startup, který kdy T-Mobile Rozjezdy vyhrál. Věřím, že díky tomu do budoucna T-Mobile Rozjezdy nebudou jen o malých lokálních startupech, ale i technologie dostane větší příležitost. Už teď se moc těším na další ročník, kdy budu moci sledovat dění soutěže z pohledu někoho, kdo si tím prošel. Rozhodně doporučuji každému, kdo zvažuje rozjet vlastní podnikání, ať si T-Mobile Rozjezdy zkusí. Když už nic, dostane minimálně feedback a spoustu zajímavých rad," říká s nadšením Pavel Buben.

Aplikace bude zpřístupněna již během léta

Uživatelé aplikace si do ní mohou zapsat úroveň glykémie, délku spánku, sportovní aktivitu i třeba jejich náladu. Všechny tyto informace lze pak snadno vytisknout nebo rovnou poslat svému lékaři. Aplikace Glucly by měla být k dispozici pro iOS i Android během léta. Podrobnější informace o aplikaci naleznete v rozhovoru, který jsme s panem Pavlem Bubnem uskutečnili ještě před výhrou v soutěži.

V letošním ročníku bylo téměř 500 soutěžících

T-Mobile Rozjezdy jsou dlouhodobým programem na podporu začínajících podnikatelů, kteří zde mohou vyhrát hodnotné ceny. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 483 nápadů.

autor článku: Michaela Vaňková