Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

V Příbrami zahájí adventní čas Aneta Langerová

přidáno: 15. 11. 2022

Po delší pauze se konečně ke slovu dostává tradiční příbramská kulturní událost. Advent tady zahájí v neděli 27. listopadu 2022 po 15:00 hod. v historickém centru města na náměstí T. G. Masaryka.

Úvodem z pódia na příbramském Zahájení adventu zazní koledy v podání ZUŠ Příbram I, děti se podívají na vánoční pohádku, v 16:45 hod. slavnostně rozsvítíme vánoční strom, v 17:00 hod. program vyvrcholí vystoupením Anety Langerové. Samozřejmostí jsou vánoční trhy s občerstvením.

Bronzovou neděli 4. prosince oslavíme na Březových Horách na náměstí J. A. Alise. Od 15:00 hod. vystoupí Petr Vašina a Míša Mádlová, kapela The Schunky a v kostele sv. Vojtěcha vystoupí pěvecký sbor Krásky.

Stříbrná neděle 11. prosince se koná na Svaté Hoře, kde vystoupí Žalman a spol. a vyslechneme si koncert Příbramské filharmonie.

Na Zlatou neděli přijdeme na náměstí 17. listopadu, kde od 15:00 hod. proběhne bohatý pódiový program, v němž mimo jiné vystoupí swingový zpěvák Jan Smigmator, zazpívá sbor ZUŠ A. Dvořáka, děti se podívají na vánoční pohádku, atmosféru dokreslí vánoční trhy, k dispozici budou stánky s občerstvením a teplými nápoji.

Tolik přehledně, podrobnosti najdete v přiloženém programu. Informace také naleznete na vanoce.pribram.eu.

"Letošní advent v Příbrami bude opravdu nádherný. Po letech, kdy byly předvánoční akce utlumeny, si konečně budeme moci užít tu pravou vánoční atmosféru. Moc se těším na společná setkání na některé z adventních akcí, které pro vás tým Městského kulturního centra připravil,“ ozval se starosta Příbrami Jan Konvalinka.

"Jak už bylo řečeno, letošní adventní neděle se do Příbrami vracejí po delší pauze, a tak se nelze divit, že se na ně těší nejen rodiče a děti, ale i samotní organizátoři. Letošní adventní neděle, jak je výše patrné, organizujeme ve čtyřech lokalitách. Vynasnažíme se, aby byli všichni spokojeni,“ zve na příbramské adventní slavnosti Vlasta Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram.

autor článku: Městské kulturní centrum Příbram