Dnes je středa 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

V Mníšku pod Brdy se na post starosty po čtyřech letech vrací Petr Digrin

přidáno: 03. 11. 2022

Zastupitelstvo města Mníšek pod Brdy na svém ustavujícím zasedání dne 2. listopadu 2022 zvolilo nové vedení. Do čela města se opět vrací Ing. Petr Digrin, Ph.D.

Všichni zastupitelé, kteří byli v Mníšku pod Brdy zvoleni v zářijových komunálních volbách, složili včera večer na ustavujícím zasedání svůj slib zastupitele, a stali se tak oficiálně členy zastupitelstva města pro následující čtyři roky.

Tak jako v jiných obcích, byla hlavní částí programu prvního zasedání zastupitelstva volba nového vedení města.

Ačkoli v Mníšku pod Brdy na počet jednotlivých hlasů vyhrála komunální volby dnes již bývalá starostka Mgr. Magdaléna Davis, Ph.D. se svým sdružením Společně pro Mníšek, nepodařilo se jí spolu s dalšími třemi kolegy v povolebních vyjednáváních složit koalici a svůj post tak obhájit. Všichni kandidáti ze zbývajících čtyř stran v Mníšku pod Brdy se nakonec dohodli spolu a složili tak jedenáctičlennou koalici. Koaliční smlouva pro nové volební období, kterou vedení města již zveřejnilo na svém webu je již podepsána. Mníšek pod Brdy tak opět po čtyřech letech povede Ing. Petr Digrin, Ph.D., který funkci starosty velmi dobře zná z předchozích let.

Pětičlenná rada města bude v Mníšku pod Brdy zasedat v tomto složení:

  • Ing. Petr Digrin, Ph.D. (starosta)
  • Daniela Páterová, DiS. (místostarostka)
  • Ing. Hana Kotoučová, Ph.D. (místostarostka)
  • Bc. Marie Šretrová (radní)
  • Mgr. Michal Trkan (radní)

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zpravyzmnisku.cz)