Dnes je úterý 17. květen, svátek má Aneta,
je Mezinárodní den proti homofobii.

www.hfad.cz/

Svatý Martin na svém běloušovi navštívil Nečín

přidáno: 13. 11. 2021

V Nečíni připravili učitelé i žáci zdejší základní a mateřské školy (nejen k příležitosti svátku sv. Martina) lampionový průvod obcí. A akce se jim tedy povedla na jedničku s hvězdičkou!

Tak jsme se letos dočkali! Ve čtvrtek 11. listopadu 2021 se uskutečnil 2. lampionový průvod obcí Nečín. Věříme, že se tato akce stane tradicí.

Ve čtvrtek 11. listopadu začaly ke škole přicházet první skupinky lidí už půl hodinu před samotným příjezdem svatého Martina. Dlouhou chvíli si tady všichni krátili konzumací občerstvení, které si pro zúčastněné připravili naši deváťáci pod vedením p. učitelky A. Kilford. Kdo měl chuť, mohl si dát teplou kávu nebo čaj a pochutnat si na hot dogu. Pro milovníky sladkého si deváťáci připravili výborné věnečky, Míša řezy, štrůdl a retro řezy. Užít si příjemný podvečer, setkat se a popovídat si se známými a přáteli přišlo několik desítek lidí.

S přicházející tmou jsme začali všichni svatého Martina nedočkavě vyhlížet. Netrvalo dlouho a dočkali jsme se! Svatý Martin přijel ke škole se svojí družinou přesně v 17:00 hod. na krásném běloušovi.

Po přivítání se svatý Martin vydal v čele lampionového průvodu na pouť Nečíní. Následován svým doprovodem se za něj připojili i děti se svítícími lampionky a v doprovodu svých rodičů i prarodičů. Bezpečný pohyb po silnici zajistili p. Moudrý a p. Kubín z SDH Nečín. Díky nim jsme bez problémů došli zpět ke škole. Tady se s námi svatý Martin, s příslibem setkání v příštím roce, rozloučil.

Svatý Martine, děkujeme, už teď se těšíme na příště! Tak zase za rok na viděnou!

Velmi děkujeme za spolupráci Statek Nečín a SDH Nečín, p. Moudrému a p. Kubínovi. Zvláštní poděkování patří p. Holíkové.

autor článku: Vedení ZŠ a MŠ Nečín (redakčně upraveno)