Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

www.hfad.cz/

FOTO: Sázíme stromy – sázíme budoucnost! U Drhovců mají novou ovocnou alej

přidáno: 03. 11. 2021

Obyvatelé z Drhovců a Nechalova strávili uplynulou neděli prací. Společně vysázeli více než 30 ovocných stromů a vytvořili tak novou ovocnou alej.

V neděli 31. listopadu 2021 proběhla za velké účasti obyvatel Drhovců, Nechalova, Drevník a hasičů z SDH Drevníky komunitní výsadba ovocných stromů, jejímž organizátorem byl Ing. Jakub Mácha spolupracující s Místní akční skupinou Brdy-Vltava. Hlavním garantem celé akce byl Radek Skalický, starosta obce Drevníky, pod kterou osady Drhovce a Nechalov spadají. Výsadbu podpořil Státní fond životního prostředí ČR.

Byl to krásný slunečný den, a hlavně byla dobrá nálada a chuť dělat něco smysluplného. Nevadilo ani to, že už je poledne a čas oběda. Pan starosta zajistil malé občerstvení, a tak po dobře vykonané práci se opékaly buřty, paní Marie Kalačová z Drhovců napekla koláče, zkrátka pohoda.

Celkem se vysadilo na cestě od Drhovců směrem k lesu 35 stromů, mezi nimiž byly vysokokmenné jabloně a švestky a 3 jírovce.

Proč se obyvatelé Drhovců a Nechalova rozhodli vysazovat stromy?

No proto, že stromy jsou nedílnou součástí krajiny, zabraňují vysychání půdy a erozi, člení krajinu a přispívají ke snižování množství CO₂ v atmosféře. Krášlí své okolí, kvetou a voní, poskytují domov ptákům, hmyzu a jiným živočichům.

Díky aktivitě obyvatel Drhovců a Nechalova ožila další část našeho okolí. Podpořili jsme zároveň i dotační aktivitu Ministerstva životního prostředí ČR, které má snahu ozdravit českou krajinu a lépe se tak adaptovat na změnu klimatu.

Velký dík patří všem zúčastněným, kterým není lhostejné, jak vypadá jejich okolí, mají na srdci zdravé životní prostředí a tím i budoucnost našich dětí.

autor článku: Irena Muzikářová - Drhovce