Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

www.hfad.cz/

V Rybníkách zahájili výstavbu multifunkčního hřiště. Jak bude vypadat?

přidáno: 23. 09. 2021

V obci Rybníky zahájili v pondělí 30. srpna 2021 výstavbu nového multifunkčního hřiště. Realizace tohoto projektu přinese obci nové místo s víceúčelovým využitím. Jak bude vypadat a kdy bude jeho výstavba dokončena?

Obec Rybníky za poslední měsíce mimo jiné vybudovala nové chodníky a autobusové zastávky, zajistila několik kontejnerových stání na tříděný odpad i mnoho dalšího. Vzhled vesnice se tak bezesporu za poslední roky v mnohém zlepšil. Nyní vedení obce zahájilo výstavbu nového multifunkčního hřiště, které posune o stupeň výše nejen vzhled, ale i vybavenost obce. 

„Jedná se o projekt, který svým rozsahem umožní sportovní vyžití všem věkovým skupinám dětí i dospělých. Víceúčelové hřiště je budováno v místě, kde navazuje na stávající dětské hřiště, které jsme vybudovali v roce 2017,“ říká starostka Kateřina Charvátová.

Jak bude nové multifunkční hřiště v Rybníkách vypadat?

Hřiště nahradí stávající antukovou a travnatou plochu u dětského hřiště. Díky vlastnostem požitého materiálu se prodlouží sezona, po kterou bude možné hřiště využívat.

V první řadě tady bude nově vybudována workoutová část pro možnost využití posilovacích strojů o ploše 121 m2.

Další částí multifunkčního hřiště bude plocha hlavního hracího hřiště s polyuretanovým povrchem pro míčové sporty (tenis, volejbal, nohejbal, basketbal a malá kopaná) o celkové ploše 820 m2.

Poslední část bude vedena jako relaxační zóna. Toto místo bude doplněno hlavně o dětské prvky v podobě různých druhů vodních mlžítek, spršek a dalších herních prvků. Plocha relaxační zóny bude mít celkem 121 m2.

Kolik bude nové hřiště obec stát a kdy bude hotové?

„Rozpočet na tuto akci je 3,1 mil. Kč bez DPH. Náklady budou částečně hrazeny z rozpočtu obce a zároveň nám byla v letošním roce schválena dotace ve výši 2 mil. Kč od Ministerstva pro místní rozvoj ČR,“ upřesňuje k financování nového multifunkčního hřiště starostka obce Rybníky a dodává: „Budeme rádi, když bude hřiště plně využité a do budoucna uvítáme například i sportovní kluby a organizace z okolních obcí, které by mohly hřiště využívat.“

Výstavba nového hřiště by měla být dokončena do poloviny letošního října.

autor článku: redakce DA