Dnes je čtvrtek 28. leden, svátek má Otýlie,
je Mezinárodní den mobilizace proti jaderné válce.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Podpořené projekty prostřednictvím MAS Brdy-Vltava

přidáno: 28. 08. 2019

V průběhu letošního roku byla úspěšně uzavřena výzva MAS Brdy-Vltava na budování infrastruktury základních škol, konkrétně se jednalo o budování odborných učeben místních ZŠ. Jaké projekty byly podpořeny?

Do výzvy byl předložen projekt Základní a mateřské školy Nečín na vybudování učeben přírodních věd a informatiky za 5,6 mil. Kč. Projekt získal prostřednictvím MAS Brdy-Vltava dotaci z Integrovaného regionálního programu ve výši 95 % způsobilých výdajů a nyní bude zahájena jeho realizace.

Bezpečnost pro děti na místních komunikacích

Další výzva MAS z Integrovaného regionálního operačního programu byla zaměřena na dopravní infrastrukturu, konkrétně na zabezpečení místních komunikací pro pěší. Do výzvy byly předloženy celkem 3 projekty – vybudování chodníků v obci Buš za 4,5 mil. Kč, vybudování chodníků v obci Korkyně za 4,5 mil. Kč a vybudování chodníků a úprava křižovatky v obci Ouběnice – Ostrov za 4,8 mil. Kč. Všechny projekty zdárně prošly věcným hodnocením ze strany MAS Brdy-Vltava a v nejbližších dnech budou předány k závěrečnému ověření způsobilosti na Ministerstvo pro místní rozvoj. Výše dotace je i v tomto případě 95 % způsobilých nákladů.

Podpora místní produkce

Na jaře proběhla i další výzva MAS v rámci Programu rozvoje venkova, kdy byly podpořeny projekty zemědělských a nezemědělských podnikatelů a projekty na zpracování místní produkce. Podporu získali Statek Adámek v Čelině, farma Petry Šikolové na Nových Dvorech, Ekofarma Kosařův mlýn v Novém Kníně, farma Stanislava Stránského na Kozích horách. Z nezemědělských podnikatelů byli podpořeni Štverákův dvůr – ubytovací kapacity v obci Daleké Dušníky, truhlárna Jablonce, Green Ad v obci Rosovice a Kola lyže Beran na Dobříši. Podrobnosti k výzvám naleznete na našich webových stránkách MAS Brdy-Vltava.

 

autor článku: Za realizační tým MAS Brdy-Vltava Bc. Markéta Dvořáková, DiS.