Dnes je neděle 18. duben, svátek má Valerie,
je Mezinárodní den památek a sídel.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Politická glosa: "Potřebuje Středočeský kraj změnu" nebo "Ukázaná platí"

přidáno: 28. 09. 2020

Asi nejvíce rezonují v současné předvolební vřavě tato dvě volební hesla. Z marketingového hlediska nelze vyčíst ani jednomu z těchto sloganů ani to nejmenší. Otázkou zůstává, do jaké míry ten či který slogan v sobě kloubí i pravdivý obsah. Ukázala současná středočeská koalice pod vedením paní Jaroslavy Jermanové něco výjimečného, na co lze poukazovat? Věříte, že paní Petra Pecková je schopna kraji přinést kýženou změnu?

Měl jsem tu čest tuto neděli osobně hostit v Mníšku pod Brdy velmi vzácnou návštěvu. Do našeho překrásného městečka pod Skalkou zavítala paní Petra Pecková, kandidátka na hejtmanku, pan Petr Štěpánek kandidát do Senátu a paní poslankyně Věra Kovářová.

Den jsme začali společnou modlitbou za vlast a našeho patrona v kostele svatého Václava v Mníšku. Poté jsme společně navštívili nový pavilon naší základní školy, barokní areál Skalka, požární zbrojnici Sboru dobrovolných hasičů v Mníšku pod Brdy, spádovou obec Kytín a vyhlášený pivovar a nakonec si popovídali s občany na mníšeckém náměstí.

Ožehavé problémy Středočeského kraje

Podařilo se také uspořádat neformální setkání této vzácné návštěvy se starostkou města paní Magdalenou Davis, panem Miloslavem Holým starostou Kytína a panem Pavlem Svobodou starostou Dobříše. Na všech těchto schůzkách se řešily, bez ohledu na různou politickou příslušnost diskutujících, ožehavé problémy Středočeského kraje jako je: špatná dopravní obslužnost, nedostatek míst ve školách, neřešené otázky odpadového hospodářství, žalostná správa a údržba komunikací a v neposlední řadě také naprosto nedostatečná výstavba dopravní infrastruktury, kam patří kromě dálnic například i cyklostezky a chodníky.

Než půjdete k volbám, nedívejte se, prosím, na to, co má ten či onen kandidát ve svém volebním programu, ale co má ve svém politickém CV, neboli co skutečně pro lidi udělal a dokázal. Není to o tom, jak dobře či špatně vypadá na fotce nebo jaký je pod touto fotografií líbivý volební slogan.

Držím palce a věřím vám všem, že uděláte dobrou volbu, ať již ve volbách do zastupitelstva Středočeského kraje tak i do Senátu. Senát určitě není zbytečný, je to "pojistka" naší velmi křehké demokracie.

autor článku: Ing. David Horyna