Dnes je neděle 20. leden, svátek má Ilona.

náš regon
Menubox
Restbox

Listopad v mateřské škole ve Staré Huti

přidáno: 04. 12. 2017

Milí čtenáři, milá čtenářko! Měsíc listopad u nás ve školce ve Staré Huti proběhl poklidně v doprovodu s čekáním na nejkrásnější měsíc v roce – prosinec!

Společně jsme prozkoumávali svět přírody, barvy listů, změny v lese, život zvířat před zimou a zaměřili jsme se i na sebe a své tělo, na zdraví i na to, kde co vlastně na těle máme.

Stále pokračujeme v projektu Klubu dětských knihoven „ČÁP A JEHO KAMARÁDI“. V rámci tohoto projektu se stále vracíme k povídání a k činnostem s ptáky a čápy. V Huťské knihovně, kterou jsme začátkem listopadu navštívili, nám četla paní knihovnice úryvky z knih o čápech a zvířátkách, se kterými se čáp může potkat. Také jsme si společně zazpívali písničky a zarecitovali básničky. V knihovně až do dubna budou vystavené některé naše výtvory, přijďte se na ně podívat! 

Výlet s překvapením

V listopadu děti zažily i fáborkové dobrodružství! Využili jsme posledních slunných dnů bez deště a mrazu a vyrazili směrem k památníku Karla Čapka. Aby to nebyla jen procházka a aby nás nohy moc nebolely, děti musely sledovat fáborky a jedině tak poznaly, kudy vede cesta dál. Kromě fáborků je na cestě čekala řada úkolů od zpívání písniček, přes skákání panáka až po hraní tradiční míčové hry – POLÉVKA SE VAŘÍ. Věřte nebo ne, hra společně se svačinkou v památníku Karla Čapka byla třešničkou na dortu po dopoledním pěším výletě. A sledování výlovu rybníka, který jsme viděli skoro omylem v rámci Šipkované, se dětem také moc líbilo.

I čistě kulturní vložku jsme v tomto měsíci měli - naší MŠ navštívily dvě pohádkové bytosti. Jeden malý a tlusťoučký, jeden vysoký a hubený. Určitě už každý ví - POHÁDKY Z MECHU A KAPRADÍ. Tato pohádka je dětem blízká a tak je představení náramně bavilo! 

Těšíme se na Vánoce!

Jak už jsem zmínila v začátku článku, listopad byl pro děti především obdobím čekání na nejkrásnější měsíc v roce, měsíc, kdy z pekla chodí čerti po domech a měsíc, kdy i ty nejsmutnější očka září radostí při pohledu na dárky pod Vánočním stromem. I toho jsme využili a děti měly možnost vyfotografovat se před vánočně-zimním motivem. Některé děti se fotografovaly sami, jiné se před objektiv postavily se sourozenci nebo i tatínky. Fotografování mělo veliký úspěch, a proto má spousta našich dětí malý vánoční dárek pro své nejbližší.

Listopadem jsme se rozloučili s podzimem a společně s prvním adventním víkendem přivítali zimu a Vánoční svátky. Teď už jen stačí popřát vám všem krásné Vánoční svátky plné klidu, pohody, lásky a do Nového roku aby každý z vás vstoupil pravou nohou!

autor článku: Kristýna Kadlecová | za kolektiv MŠ Stará Huť