Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

www.amelie-zs.cz/

Pozdrav z Mateřské školky Stará Huť

přidáno: 19. 01. 2018

Vítáme vás v roce 2018 a přejeme vám hodně zdraví a lásky. Pevně věříme, že jste do ledna vkročili pravou nohou a užili si ho stejně jako my. Možná bylo méně sněhu, než bychom si přáli, ale i tak jsme si první měsíc v roce náležitě užili.

10. ledna k nám do školky přijeli zdravotníci ze zařízení Prima vizus o.p.s. a pomocí speciální vyšetřovací kamery PlusoptiX vyšetřili dětem zrak. I další den jsme šli ruku v ruce se zdravím a vyšli vstříc čerstvému vzduchu na dopolední výlet do Anglického parku.

Sněhuláci pro Afriku

V tomto měsíci jsme se zapojili do projektu „SNĚHULÁCI PRO AFRIKU“ organizovaného neziskovou organizací „KOLA PRO AFRIKU“. V rámci tohoto projektu měli rodiče možnost jmenovitě přispět 50 korun na přepravu kol do Afriky. My jsme tento projekt využili k týdnu Sněhuláků, který zahrnoval sněhové dovádění (počasí nám přálo, hurá!), modrobílé tvoření, sněhulácké zpívání i povídání o zimních sportech, sněhu afrických dětech, které sníh možná nikdy neucítí.

Věnovali jsme se i zvířatům v lese. Zkoumali jsme jejich život v lese zakrytém sněhem i v lese, který na sníh čeká, a vydali jsme se do lesa dopřát zvířátkům trochu dobrot.

30. ledna se u nás ve školce koná odpolední kurz rozvoje grafomotorických dovedností, sluchového a zrakového vnímání, trénování paměti a matematických představ se speciálními pedagogy. Kurz dobrovolný a účastní se ho děti společně s rodiči.

A v závěru měsíce k nám do školky přijede divadélko s představením „Jak vyzrát na bacily“.

V únoru se budeme těšit na návštěvu Vandy a Standy, na výlet do Pražského divadla U Hasičů a hlavně na Karneval! 

autor článku: Redakce DA a Kristýna Kadlecová