Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

www.amelie-zs.cz/

Jarní pozdrav posílají děti z mateřské školičky Stará Huť

přidáno: 26. 04. 2018

Jaro – přesně tímto tématem se zabývaly děti z huťské školky celý duben. Mimo aktivit ve školce se vydaly i na výlety do Prahy nebo do Příbrami.

Květinám, zvířátkům, mláďátkům a v neposlední řadě také dopravní výchově jsme se ve školce ve Staré Huti věnovali v dubnu. Jarní motivy se promítly i do fotografií, které jsme v začátku měsíce společně s panem fotografem pořídili u nás ve školce, a tak mají rodiče i děti další vzpomínku na školková léta.

Naši předškoláci se zúčastnili zápisu do ZŠ Stará Huť a také se seznámili v rámci dne otevřených dveří, který u nás v tomto měsíci proběhl, s některými z dětí, které nastoupí do naší školky v září. Dne otevřených dveří se zúčastnilo spoustu maminek, babiček, tatínků i jejich dětí a všichni odcházeli s úsměvy na tváři, z čehož jsme měli obrovskou radost. Vyrazili jsme také na výlet do Prahy, konkrétně do Toulcova dvora, kde děti strávily dopoledne a seznámily se s životem nejen domácích zvířat. Dále u nás ve školce proběhl veliký dopolední úklid prostorů školkové zahrady v rámci Dne Země. Předcházely mu aktivity, které zahrnovaly vyprávění o Zemi, jak se o ni starat a co ji škodí, nebo zpívání o třídění odpadu, či hry na popeláře.

V dubnu jsme také zahájili plavecký výcvik v Příbrami, kam budeme dojíždět každé pondělí až do konce školního roku. Děti se navzájem každoročně motivují svými zážitky a tak se na plavání moc těšily. V závěru měsíce, v každé z tříd proběhly besídky, které byly zakončeny společným tvořením s rodiči. Besídky probíhaly v duchu jara a děti se na ně pilně připravovali – a stálo to za to! Každý kamarád byl moc šikovný. Besídky jsme završili velkou páteční oslavou – Rejem čarodějnic. Naše školka se proměnila v čarodějnické doupě plné čarodějnic, čarodějů, pavouků a upírů. Zpívalo se, tančilo se a nezapomněly jsme ani na soutěže.

Využijte elektronický předzápis do školky

Nakonec bychom vás rádi pozvali k zápisu do MŠ, který se koná dne 14. května 2018 od 14:00 hod do 17:00 hod a připomněli možnost využití elektronického předzápisu, o kterém jsme se již zmiňovali v článku na stránkách Dobříšska aktuálně. Těšíme se na vás a za měsíc na viděnou u dalších zpráviček z naší školičky.

autor článku: Za kolektiv MŠ Stará Huť | Kristýna Kadlecová