Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

www.amelie-zs.cz/

Děti z huťské školky zjistily, co to je canisterapie

přidáno: 05. 04. 2018

Co vše stihly podniknout děti v MŠ Stará Huť na přelomu zimy a jara? Rozhodně toho nebylo málo...

Březen jsme v Mateřské škole Stará Huť začali jarními prázdninami, kdy jsme kromě odpočívání a kolektivních her aktivně volali jaro sázením afrikánů.

Další úžasná akce, která proběhla u nás ve školce byla canisterapie. Představila se nám fenka Tessy, která umí léčit lidi a názorně nám předvedla jak běžné psí kousky, tak ty terapeutické a naše děti se jich aktivně účastnily. Ukázka canisterapie byla poučná, zábavná a děti si ji moc užily už jen proto, že málo které dítě má možnost se takové terapie účastnit.

Děti přivolávaly jaro

Protože je měsíc březen spojován s měsícem knihy, věnovali jsme se s dětmi i činnostem s knihami - například povídání o tom, že knihy nejsou jen listy v pevných deskách popsané písmeny a pokreslené obrázky, a proč jsou knihy tak cenné. Také jsme opět navštívili místní knihovnu, kde nám paní knihovnice předčítala z knih. Zároveň jsme se zabývali hudbou, kterou produkují lidé a hudbě, kterou vytváří příroda. Vítali jsme jaro písničkami, básničkami i tvořením a doufali, že tím jaro doopravdy přivoláme. Také se všechny třídy začaly připravovat na jarní besídky, které nás čekají v posledním týdnu příštího měsíce. A nakonec jsme nemohli samozřejmě opomenout Velikonoce – vyráběli jsme například ze skořápek.

Rádi bychom vás pozvali na den otevřených dveří v naší školce, který se koná dne 17. dubna od 14:00 do 16:00 hod. Ve středu 18. dubna se bude opět konat sběr starého papíru. Zapojte se s námi a přineste v tento den do 8:00 hod. starý papír před vrátka naší školky.

autor článku: Za kolektiv MŠ Kristýna Kadlecová a redakce DA