Dnes je čtvrtek 4. březen, svátek má Stela.

www.amelie-zs.cz/

Pozdrav ze školky Stará Huť – únor

přidáno: 14. 03. 2018

Bezpečné stravování, návštěva ptačích kamarádů, výlet do Prahy, v závěru karneval, zimní olympiáda a koulovačka. Takový byl nejkratší měsíc v roce ve školce, kterou mají všichni rádi.

Vítáme vás zpátky u zpráviček z naší školičky ve Staré Huti. Nejkratší měsíc v roce, měsíc únor, jsme započali představením Vandy a Standy - „5 klíčů bezpečného stravování“. Představení bylo poučné, zábavné a zapojily se i naše děti.

O pár dní později jsme se zúčastnili ještě jednoho „představení“, do kterého jsme byli vtaženi – barevné, plné peříček a malých i velkých zobáčků – přijelo k nám ptactvo! Ptáci hnědí i pestrobarevní, malí i velcí. Každý malý školkový kamarád mohl mít na ruce některého okřídleného krasavce, a to vám byl teprve zážitek, když byl ten ptačí kámoš větší než naše děti! Všechna dětská očka zářila nadšením a tváře se tvarovaly do šťastných úsměvů nejen dětem.

V tomto měsíci jsme si také vyjeli na výlet do Prahy, konkrétně do Pražského divadla „U Hasičů“ na divadelní představní s názvem „Zimní příběhy včelích medvídků“. V divadle zněly známé písničky, a tak si děti s herci mohly i zazpívat.

V závěru měsíce jsme kulturní akce završili malou školkovou záležitostí, na kterou se děti celý měsíc těšily. Záležitostí, která zahrnuje spoustu tanečních kreací, písniček, veselou výzdobu i řadu originálních masek – KARNEVALEM. K vidění byli rytíři a princezny, želví Ninjové, piráti, indiáni, kouzelníci, mořské panny a další a další krásné masky.

Karnevalu předcházelo vyprávění s názornými ukázkami o tradičních zvyklostech Masopustního období a následného postního období včetně pečení masopustních koláčků. Také jsme s dětmi pokračovali na námět Vandy a Standy v tématu zdravého životního stylu a zdravého stravování – protože rýma nás vůbec nebaví. Naše aktivity zabrousily i k letošní zimní olympiádě, kterou děti společně s rodiči sledují, a tak jsme jejich nadšení využili – využilo se prostor v tělocvičně a hráli jsme si na lyžaře, prohlédli si hokejovou výzbroj jednoho z našich spolužáků…

A v zasněžené dny jsme se věnovali sněhovým hrátkám na zahradě – stavění sněhuláků, koulování, tvorbě cestiček, stavbě domků pro zvířátka… Možná to byl nejkratší měsíc v roce, ale i přesto jsme toho s dětmi zažili mnoho. Teď už se těšíme, co nám přinese měsíc březen.

autor článku: Kristýna Kadlecová a kolektiv MŠ