Dnes je úterý 29. listopad, svátek má Zina,
je Mezinárodní den solidarity s lidem Palestiny.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Miloš Červenka: 2. stupeň ZŠ v Dobříši pro huťské děti v ohrožení

přidáno: 16. 09. 2022

Rozrůstající se Dobříš a okolní obce velmi brzy překročí kapacitu 2. stupně základních škol v Dobříši. Stará Huť má sice s městem Dobříš uzavřenou dohodu o zajištění školní docházky z roku 2015, ale již dnes je zřejmé, že huťské děti se do dobříšských škol nevejdou.

Stará Huť dle dohody mezi obcemi poskytla finanční příspěvek na rozšíření 2. ZŠ Dobříš. V tomto dokumentu však není uveden žádný závazek Dobříše, kolik let a v jakém počtu budou moci huťské děti II. stupeň ZŠ Dobříš využívat. Město Dobříš se pouze zavázalo, že po realizaci a kolaudaci stavby umožní ve školním zařízení 2. ZŠ Dobříš umístit huťské děti a to do výše volné kapacity jednotlivých tříd. Vyčerpání stávajících kapacit se blíží a proto je třeba jednat. Pokud by k výše uvedenému došlo, nejbližší škola od Staré Huti je ZŠ Nový Knín, která je již v současnosti na hranici své kapacity rovněž z důvodu rozrůstajících se okolních obcí.

Další variantou je ZŠ Nečín. Dopravní spojení do Nečíně není ze Staré Hutě ideální. Zcela konkrétně: celková doba cesty téměř hodina! A tak by např. školák v 6. třídě musel v 5:45 na zastávku Stará Huť a s jedním přestupem v Dobříši by dorazil v 6:50 do Nečíně. Další možností je spoj v 7:41 a to již do 8:00 nelze stihnout.

Navazuji tímto na článek, kterým jsme ohlásili naši kandidaturu do komunálních voleb, které proběhnou 23. - 24. září 2022. Jedním z bodů našeho programu je územní plánování. Nárůst obyvatel Staré Huti a další územní rozvoj = zvýšené nároky na školství a celkovou infrastrukturu.

Dalším důležitým bodem je dobrá komunikace s vedením města Dobříš o společných problémech a hledání řešení, což se nám díky spojení s kolegy z ODS Dobříš, kteří jsou ve vedení města, daří. Mnohým kolapsům lze tak předejít.

Po debatě s vedením Dobříše je jediným možným řešením vlastní 2. stupeň ve Staré Huti.

Dokážeme připravit projekt a analýzu potřeby 2. stupně ZŠ s ohledem na předpoklad demografického vývoje obce. Pokud se rozhodnete naši snahu ve volbách podpořit, budeme rádi.

autor článku: Miloš Červenka - kandidát na starostu ve Staré Huti za ODS a nezávislé