Dnes je úterý 17. květen, svátek má Aneta,
je Mezinárodní den proti homofobii.

www.hfad.cz/

Město Příbram vás zve na putování za vánočním příběhem

přidáno: 22. 12. 2021

Vánoční čas je plný kouzelných příběhů, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Díky městskému kulturnímu centru v Příbrami se můžeme za vánočními příběhy vydat do ulic města.

Za pár okamžiků zde máme Vánoce, z pohledu dětí ty nejkrásnější svátky v roce. Právě pro děti Městské kulturní centrum Příbram připravilo aktivitu, díky níž mohou objevovat vánoční příběhy. „V době Vánoc míváme na své blízké více času, proč jej nevyužít k poznávání. Městské kulturní centrum připravilo pět příběhů, které můžete objevovat při cestě městem. Na pěti zastaveních najdete vánoční příběh a část poselství. Pokud tedy navštívíte všechna místa, sestavíte celé poselství Vánoc, můžete získat malý dárek,“ přibližuje aktivitu starosta Jan Konvalinka.

 

Kde budete vánoční příběhy hledat?

Pět příběhů se objeví 23. prosince na pěti výlepových plochách – nám. J. A. Alise, nám. 17. listopadu, naproti Poliklinice Ravak, Dvořákovo nábřeží a zastávka MHD na Sevastopolském náměstí. V případě, že navštívíte všech pět míst, dáte dohromady zmíněné poselství a zašlete jej do 6. ledna na e-mail městského kulturního centra (mkcpribram@pribram.eu) můžete získat jeden z deseti drobných dárků.

Cílem jedné z vánočních procházek může být náměstí T. G. Masaryka, kde je instalována výstava Historie Vánoc, která vznikla ve spolupráci se Státním okresním archivem Příbram.

 

autor článku: Eva Švehlová, DiS. - tisková mluvčí města Příbram