Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Město Nový Knín vyhlásilo majetkovou amnestii

přidáno: 09. 01. 2023

Každá obec i město má svůj vlastní majetek, do kterého spadají mimo jiné pozemky a nebytové prostory. Ty jsou velmi častou pronajímány k dalšímu užívání. Vedení města Nový Knín se nyní potýká s problémem užívání právě takového majetku města bez řádného právního důvodu. Vyhlásilo proto majetkovou amnestii.

„Město Nový Knín v poslední době registruje značné množství městských pozemků a nebytových prostor, jež jsou různými osobami trvale obsazeny k užívání bez řádného právního důvodu,“ uvádí vedení města.

A jelikož je povinností každého vedení obce i města takové nesrovnalosti řešit, vyzvalo město Nový Knín všechny osoby, které městský majetek využívají bez řádného právního důvodu, aby vše společně s městským úřadem vyřešili a napravili.

„Město Nový Knín vyzývá všechny osoby, jež užívají městské pozemky a nebytové prostory bez uzavřené smlouvy, aby kontaktovali Městský úřad Nový Knín nejpozději do 31. března 2023 osobně nebo elektronicky (na emailovou adresu radnice@mestonovyknin.cz), kde s nimi bude zábor pozemků právně vyřešen. S osobami, jež Městský úřad Nový Knín takto kontaktují, bude v rámci amnestie odpuštěno řešení záboru do 31. března 2023 a tyto osoby zároveň mohou očekávat, že jim Město Nový Knín vyjde při řešení dalšího užívání vstříc,“ upřesňuje vedení města.

S osobami, které i přes tuto výzvu nebudou městský úřad kontaktovat hodlá město zahájit příslušné právní řízení.

„Město Nový Knín upozorňuje, že mu v rámci právního nároku přísluší vymahatelné právo na úhradu pronájmu daných prostor, a to za období až 3 roky zpětně,“ dodává za vedení města Nový Knín pan Marek Zach, který za celou tuto věc zodpovídá.

autor článku: redakce DA (www.mestonovyknin.cz)