Dnes je čtvrtek 22. únor, svátek má Petr,
je Den sesterství.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Kytínská silnice zůstává po včerejší vichřici neprůjezdná

přidáno: 24. 07. 2022

Včerejší bouřka lámala na Mníšecku stromy a způsobovala další problémy. Hasiči tak opět byli celou noc v plném nasazení.

V sobotu večer zasáhla Mníšecko silná bouřka, při které padaly hlavně stromy. Nejhorší byla situace na silnici mezi Mníškem pod Brdy a Kytínem. Popadané větve a silné nárazy větru však kolem 20:00 hod. znepříjemňovali jízdu i řidičům na D4. Podobná situace prý byla i v Nové Vsi pod Pleší, kde také padaly stromy v důsledku bouřky a nárazů silného větru. 

"Následkem průtrže mračen spojené s vichřicí, zůstává až do pondělí 25. července neprůjezdná komunikace Kytínská směrem od Mníšku pod Brdy na obec Kytín. Do Kytína se tak dostanete pouze po komunikaci vedoucí přes Malou Svatou Horu!" upozorňuje město Mníšek pod Brdy a dále informuje, že v souvislosti s náhlou průtrží mračen, ke které došlo v sobotu 23. července kolem 20:00 hod., došlo v oblasti mezi Mníškem pod Brdy a Kytínem k popadání asi 20 stromů na vozovku.

Hasiči  věnovali odstraňování popadaných dřevin celou noc. V neděli ráno 24. července se jim podařilo obnovit sjízdnost silnice mezi Malou Svatou Horou a Kytínem. Jiná situace je bohužel na silnici Kytínská, na kterou popadaly těžké duby a Lesy ČR je budou v následujících dnech stahovat těžkou technikou.

"Žádáme občany, aby v okolí Kytínské silnici, přesněji v úseku od výjezdu z Mníšku pod Brdy až po vedení vysokého napětí nechodili do lesa. Podle informací z polesí jsou tam vylámané a vyvrácené stromy, které budou dále padat!" upozorňuje vedení Mníšku pod Brdy.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mnisek.cz)