Dnes je středa 8. únor, svátek má Milada.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

FOTO ohlédnutí za „strašidelnými“ akcemi na Dobříšsku

přidáno: 01. 11. 2022

Halloweenské párty, dýňové dílny, lampionové průvody, ale i drakiády nebo štrůdlobraní. Za poslední dny jsme si i díky krásnému počasí mohli užívat u nás na Dobříšsku jednu krásnou akci za druhou. A z některých míst přišly do naší redakce opravdu krásné fotky. Pojďte se s námi podívat, jak to kde vypadalo…

Jenou z prvních halloweenských akcí, která se konala, byla Halloween párty II. v Nové Vsi pod Pleší. Tady byla v sobotu 22. října pro děti strašidelně, ale nádherně vyzdobená sokolovna s parádním programem. Celé dvě hodiny děti tančily, soutěžily, hrály hry a bavily se s animátorkami z Veselé rodiny. Během karnevalového řádění v halloweenském stylu byla připravena pro děti navíc tvořivá dílnička, nechybělo oblíbené malování na obličej a opravdu bohatá tombola. Večer pak patřil dospělým, pro které byla připravená diskotéka, drinky a i na ně čekaly krásné odměny v tombole.

zdroj foto: FB Veselá rodina, z. ú. 

V sobotu 22. října se uskutečnila také šestá sousedská slavnost s názvem Drhovský Halloween a štrudlobraní. „Halloween se letos v Drhovech spojil se soutěží o nejlepší štrůdl, moštování jablek ze zahrádek, dýňování a lampionový průvod na cestě za pokladem rozsvítil naši malou náves v Drhovech,“ dodala hlavní organizátorka sousedských akcí paní Milada Svobodová.

Nejlepší štrůdl se v Drhovech vybíral z celkem 14 skvostných druhů a vítězem se stal jediný soutěžící muž, pan David Malý. Podle organizačního týmu se během dne vypilo přes 50 litrů jablečného moštu, vyzdobilo se přes 140 kilogramů dýní a mimo ocenění nejlepšího „štrůdlokuchaře“ se rozdaly také ceny za nejlepší dětské masky i odměny za účast v soutěžích. Na drhovských slavnostech nechyběl ani pořádný ohýnek, buřty, klobásy, pivko a dobrá nálada dospělých i dětí.

foto: Milada Svobodová

V neděli 23. října se SDH Voznice podařilo uspořádat krásnou drakiádu. Kromě toho, že byli oceněni nejhezčí, největší, nejmenší, nejdéle a nejvýše létající draci, byl připraven pro malé i velké další doprovodný program. Děti si vyzkoušely hasičskou techniku, všichni si tady pochutnali na buřtech a užili si krásné odpoledne.

zdroj foto: FB SDH Voznice

Následující prodloužený víkend odstartoval lampionovým průvodem, který se konal v Obořišti. Maminky z obce ve spolupráci s FK Obořiště tady společně připravili akci pro rodiče s dětmi. Nádherná výzdoba, domácí, tematické a výborné občerstvení, tvořivá dílna se soutěží o nejhezčí dýni i oheň s kytarou… Na skvěle zorganizovanou akci s bohatým programem dorazily rodiny s dětmi nejen z Obořiště, ale i z nedaleké Lhotky a okolí.

zdroj foto: FB Obořiště, Lhotka

V den státního svátku 28. října se pak konala velkolepá Halloweenská párty v Malé Hraštici. Tady se o organizaci postaral tým z TJ Sokol Malá Hraštice, který jako vždy proměnil sokolovnu ve strašidelnou chýši. Také sem přijely „čarodějnice“ z Veselé rodiny, které měly pro děti i rodiče připravený nabitý program. „Jedním slovem úžasné. Dokonalá výzdoba, skvělá atmosféra, akční a soutěživí rodiče, senzačně spolupracující děti, … Vlastně se nám ani nechtělo odjíždět,“ řekla k odpolednímu programu v Malé Hraštici animátorka vedoucí odpolední program pro děti. I tady patřila pak večer sokolovna dospělým. Pro ně byla připravena diskotéka a akční drinky.

zdroj foto: FB Veselá rodina, z. ú. a TJ Sokol Malá Hraštice

Jednou z posledních halloweenských akcí, která se uskutečnila bylo Dýňování v restauraci U Šimku v Rybníkách. Obec tady zorganizovala nejen pro děti již 2. ročník kreativní dílny, ve které samozřejmě hlavní roly hrály dýně. Ty můžete díky úžasné zručnosti všech účastníků akce vidět nyní po celé vesnici. „Děkujeme všem, kteří přišli, užili jsme si to,“ vzkazuje vedení obce.

zdroj foto: FB Obecní úřad Rybníky

autor článku: redakce DA