Dnes je středa 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

DĚKUJEME KATEŘINO, vzkazují občané obce Rybníky své starostce

přidáno: 30. 12. 2022

Starostové menších i větších obcí to mnohdy nemají vůbec jednoduché. Správné vedení obce totiž vyžaduje jejich neustálé fyzické i psychické nasazení, každodenní učení se novým věcem, aktivní komunikaci a v neposlední řadě obnáší práci v kanceláři i v terénu. Své o tom ví i paní starostka Kateřina Charvátová z obce Rybníky na Dobříšsku. Její obětavé práce si tady lidé cení a také touto cestou jí posílají své velké poděkování.

Starostové malých obcí i velkých měst jsou zvláště v posledních letech vystavováni nečekaným situacím, velkému stresu a dalším mnoha věcem, které vyžadují jejich znalosti, zkušenosti, obrovskou energii a v neposlední řadě mnoho času nad rámec jejich pracovní doby. Jejich funkce je mnohdy velmi nevděčná a však jsou to právě oni a jejich osobnost, která se pak ve fungování a vůbec v celé obci odráží.  

I přes všechno, co nás v posledních letech potkává, máme i v našich obcích na Dobříšsku starosty a starostky, kteří znovu a znovu, každý den stále do kola vstávají a doslova dýchají pro svou obec a občany. Jednou z nich je i paní Kateřina Charvátová z obce Rybníky u Dobříš, pod jejímž vedením se podařilo obec významným způsobe nejen zkultivovat, ale také stmelit.

A za to jí nyní paní Věra Vaněrková a další občané Rybníků posílají své velké díky…

„Žiji v malé obci Rybníky, kde již druhým volebním obdobím vykonává funkci starostky paní Kateřina Charvátová. Za dobu jejího působení vesnička opravdu prokoukla. Kanalizace, čistička, chodníky, sportovní a dětské hřiště, autobusové zastávky, výsadba stromů, … to jsou jen některé věci, které za tu dobu dokázala vybudovat. Každoročně též pořádá zábavné odpoledne pro děti i dospělé, dětský den i večery pro důchodce. V předvečer vánočních svátků nás paní starostka opět mile překvapila příhodným dárkem v podobě kapříka, kterého sama lovila z kádě a rozdávala spoluobčanům spolu s pohárkem svařáku. Obdivuji její píli a houževnatost a chtěla bych jí poděkovat za její práci a starostlivost o lidi, kteří tady žijí. Děkujeme Kateřino!!!“

autor článku: Věra Vaněrková (redakčně upraveno)