Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Ohlédnutí za letošní 15. starohuťskou soutěží v požárním sportu

přidáno: 08. 09. 2020

Sbor dobrovolných hasičů Stará Huť přináší ohlédnutí za letošní soutěží. Pan Josef Havelka vypráví o přípravách akce, samotném soutěžním dni a na závěr svého příspěvku přidává dotaz pro veřejnost: „Kde uspořádat soutěž v příštím roce?“

Letošní starohuťskou soutěž jsme začali plánovat už na počátku roku. Původně byla koncipovaná jako součást letošních oslav 130. výročí založení našeho sboru, ale bohužel na jaře přišlo omezení společenského života v podobě rozšíření koronaviru. Definitivně jsme se tak rozhodli soutěž uspořádat až v době rozvolňování. Tehdy se však objevila další komplikace, a to stavba šaten na fotbalovém hřišti. Na tomto staveništi by byl problém soutěž uspořádat a tak jsme hledali jiné řešení. Po návštěvě výboru SDH v okolí rybníka Strž, jsme se rozhodli uspořádat soutěž nakonec právě na louce u rybníka.

15. ročník starohuťské soutěže v požárním sportu

Soutěžní den pro nás začal brzy ráno. Bylo potřeba postavit dráhy a hlavně všechny objekty pro zázemí soutěže. Přivítal nás nádherné slunné ráno a krásné počasí vydrželo celý den. Po prezentaci a společném nástupu na soutěž dětí odstartoval soutěž náš moderátor Matěj Lopata, a poté přivítal družstva starosta obce Petr Dragoun.

Pak již soutěž probíhala standardním způsobem. Jako první bylo na startu družstvo přípravka z SDH Zahořany. Jako druhá skupina bylo 7 družstev v kategorii mladších žáku a jako třetí skupina bylo 7 družstev kategorii starších žáků. Náš sbor reprezentovala dvě družstva mladších žáků a umístily se na 3. a 4. místě. Na 1. místě skončilo družstvo SDH Zahořany. V kategorii starších žáku se na 1. místě umístilo družstvo SDH Bojanovice.

Odpolední závod dospělých byl odstartován ve 13:30 hod. a naše družstvo žen se v tomto klání umístilo na 3. místě a družstvo mužů pak na 5. místě.    

Poděkování

Chtěl bych poděkovat Obecnímu úřadu Stará Huť za vstřícnost a všem členům realizačního týmu za perfektně odvedenou práci v nových podmínkách.

A jak příští rok?

Na závěr mého příspěvku bych předložit návrh k přemýšlení, zda se při pořádání soutěže v příštím roce vrátit na hřiště nebo pokračovat na louce u rybníka Strž.

Podělte se s námi se svými nápady a připomínkami na facebookovém profilu našeho sporu – SDH STARÁ HUŤ.

autor článku: Josef Havelka - jednatel SDH Stará Huť