Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Hvězda českého gospelu Zuzana Stirská & Fine Gospel Time míří na Dobříš

přidáno: 20. 08. 2020

Sdružení pro obnovu dobříšských varhan vás zve 6. září od 19:00 hod. do Zrcadlového sálu dobříšského zámku na benefiční koncert GOSPEL SONGS. Zuzana Stirská & Fine Gospel Time se představí klasickými gospely, které jsou namíchané z jazzu, rocku, soulu, blues, swingu a country.

Zuzana Stirská je skvělá česká zpěvačka a herečka 

Už jako jedenáctiletá účinkovala v Semaforu v pořadech a hrách Jiřího Suchého „Ten pes je váš?“, „Čarodějky“, „Kytice“, „Plakala panna, plakala“. Zpívala také s Jiřím Helekalem, skupinami „Kroky“ Františka Janečka, Víťou Vávrou a „Maximem“ Petra Hanniga, country skupinou „Teskar“ a dalšími.

V roce 1981 emigrovala do Německa, kde pod pseudonymem Susanna Prag probojovala mezi přední hvězdy tamní hudební scény, vystupovala s takovými hvězdami jako Mike Oldfield, James Last a další. Prošla různými hudebními žánry od semaforských písniček přes country, chanson, soul či jazz. V německém Göttingenu studovala hudební vědu a anglistiku a po sametové revoluci se přestěhovala s manželem i čtyřmi dětmi zpět do Prahy. Zde hostovala opět v Semaforu, kde pro ni Jiří Suchý napsal pořad „Zuzana se vrací“! Právě pro tento pořad založila v roce 1999 dnes již populární vokální sbor GOSPEL TIME, první gospelový soubor u nás.

Od té doby absolvovala stovky koncertů u nás i v zahraničí, mnoho televizních vystoupení, ztvárnila také hlavní roli v televizním seriálu Tomáše Magnuska "Stopy života". Vzhledem k tomu, že je velmi všestrannou zpěvačkou, výbornou klavíristkou a vtipnou vyprávěčkou, sklízí nejen úspěchy svým Gospel Timem, ale v poslední době i se svými stále žádanějšími sólovými koncerty.

Nenechte si ujít její unikátní podání čekých písní od Edit piaf, písní z muzikálů Cats, Jesus Christ, z filmu Sestra v akci a mnoho dalších tradicionálů, lidovek či šansonů a to vše za vlastního klavírního doprovodu.

Benefiční koncert pro dobříšské varhany se uskuteční opět na zámku Dobříš

  • 6. září 2020 od 19:00 hod.
  • v Zrcadlovém sále dobříšského zámku
  • VSTUPNÉ: 300 Kč

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Informačním středisku města Dobříš (tel.: 318 523 422)

UPOZORNĚNÍ:

  • S ohledem na hygienická opatření je nutné v uzavřeném prostoru používat roušky.

Na dobříšské varhany však stále schází potřebné finance

Veřejná sbírka na obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši dosáhla ke konci měsíce srpna částku ve výši 3 560 000 Kč, tj. cca 83% ceny budoucího nástroje. Na dokončení schází cca 740 000 Kč.

Stále se nabízí možnost adopce píšťal, zaslání příspěvku formou DMS, formou nákupu v e-shopech prostřednictvím GIVTu, zasláním daru na Darujeme.cz, případně zaslání daru na transparentní účet 115-99660227/0100. Veškeré informace najdete na www.varhanydobris.cz.

Všem dárcům děkujeme.

autor článku: Ivo Kylar - Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši