Dnes je úterý 19. leden, svátek má Doubravka.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

ŽIVÁK DO OBÝVÁKU! To je koncert přímo u vás doma

přidáno: 17. 04. 2020

V Příbrami přišli v době pandemie s novým projektem, který nese název „Živák do obýváku“ a má lidem právě v této situaci alespoň částečně zpříjemnit chvíle doma. Užít si tak trochu kultury můžete i vy, a to prostřednictvím online koncertů a dalších vystoupení převážně v podání příbramských umělců.

Živá vystoupení přináší pod záštitou města Příbram team organizátorů v čele s vedoucím Městského kulturního centra Příbram Vlastimilem Ševrem. Cílem tohoto projektu je zachovat alespoň částečně kulturní život mezi lidmi i v této době.

Jak Živák do obýváku vznikl, přiblížil jeho hlavní realizátor Vlasta Ševrt: „Byl jsem s kamarádem na výletě v Brdech a on mi na cestě povídá, že by bylo fajn vysílat živé koncerty. Zavolal jsem hned pár lidem a shodou okolností a náhod měl stejný nápad i kamarád Vláďa Motyka. Dali jsme dohromady techniku, zajistili prostor pro vysílání, oslovili místní kapely a jedeme.“

Když někdo může a pomůže, může z toho být fajn věc

Kapely, DJ´s a další umělci v projektu Živák do obýváku vystupují bez nároku na honorář. Zrealizovat online kulturu v tomto stylu se povedlo také díky majiteli Bowling Příbram, který poskytl prostor pro živá vysílání za minimální náklady. Technicky se pak o chod přenosu, jak audio tak video, stará tým příbramských zvukařů v čele s Vláďou Motykou. Všem těmto lidem patří za jejich práci velký dík. 

„Oslovujeme hlavně příbramské kapely. Chceme jim tak dát možnost hrát i v téhle době, aby je lidi viděli,“ říká Vlasta Ševr k výběru interpretů. 

Živák do obýváku slaví od prvního koncertu úspěch

První koncert sledovali diváci už na konci března a projekt slavil hned obrovský úspěch. Živou hudbu punkové legendy E!E totiž vidělo a slyšelo neuvěřitelných 40 tisíc lidí.

Od začátku dubna pak v přímém přenosu zahrála například kapela Pawnshop, DJ  Fedy, Petr Novák Revival, The Beautifuls, Anthems, proběhl také hudební večer k 76. narozeninám Karla Kryla nebo koncert skupiny Uninvited.           

Živák do obýváku vysílá KAŽDOU STŘEDU, PÁTEK A NEDĚLI OD 20:00 hod. zcela ZDARMA. 

V dnešním živém přenosu bude připraven DJ Dáda Rulič a Jakub Ročňuk (saxo) a naplánované jsou i další pecky.

Živák do obýváků volí různé žánry

"Žánrově se snažíme být různorodí. Volili jsme kapely napříč hudebními žánry od punku, popu, jazzu, swing nebo hardcore. Myslíme si, že můžeme naučit punkáče poslouchat jazz a naopak," přiblížil Vlasta Ševr.

Dobříšsko aktuálně se tímto připojuje k podpoře tohoto projektu jako mediální partner. Budeme vás zvát k živým přenosům a přinášet i další zajímavosti ze zákulisí. Jsme rádi, že můžeme pomoc is podporou kultury v našem regionu v této „koronavirové době“ a přejeme organizátorům hodně sil, pevné zdraví a mnoho sledujících.

autor článku: redakce DA