Dnes je úterý 25. únor, svátek má Liliana.

Náš region

Židovské tradice a zvyky v Muzeu Dobříš

přidáno: 24. 09. 2019

Od začátku září probíhá v Muzeu Dobříš další zajímavá výstava pojednávající o židovských tradicích a zvycích. Výstava vychází především ze sbírek a stálých expozic Židovského muzea v Praze, seznamuje také s náboženstvím a historií Židů na území Čech a Moravy.

Každý panel výstavy o židovských tradicích a zvycích je věnován jednomu tématu. Návštěvníci se tak mohou například dozvědět informace o pramenech judaismu, židovském kalendáři, oslavě šabatu a jednotlivých nejvýznamnějších svátků jako je Nový rok a Den smíření, Pesach, Šavuot, Sukot, Chanuka a Purim. Druhá část expozice je pak věnována hlavním událostem životního cyklu – narození, svatbě a úmrtí. Součástí každého panelu je vysvětlující text a téměř dvacet vyobrazení nejzajímavějších kultových předmětů, rukopisů a památek převážně ze sbírek Židovského muzea vztahujících se k danému tématu.

Oslava potrvá až do 29. října

Oslava židovských svátků je velmi tradiční, proto zde najdeme dochované rukopisy, předměty a vyobrazení od 13. do 20. století (v některých případech až do současnosti). Výstava trvá od 1. září do 29. října 2019 a lze ji navštívit kdykoliv za cenu běžného vstupného.

autor článku: redakce DA a Muzeum Dobříš