Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Zdeňka Žádníková: Letošní benefiční večer bude ve znamení tance a muzikálu

přidáno: 05. 12. 2022

V neděli 11. prosince se bude v Zrcadlovém sále zámku Dobříš opět konat tradiční benefiční večer Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové (NFZŽ). Letos ve znamení tance a muzikálu. Vystoupí Roman a Petra Vojtkovi, muzikáloví zpěváci a herci, rovněž moderátoři. Máme se rozhodně na co těšit. Při té příležitosti jsme položili, také tradičně, několik otázek zakladatelce NFZŽ, herečce Dejvického divadla Zdeňce Žádníkové.

Na jaký program se v rámci benefičního večera na dobříšském zámku můžeme těšit?

Jako každý rok, úvod náleží dětem. Letos vystoupí závodní oddíl aerobic show, který trénuje pod vedením Barči Pechmannové a Junior Dance Team Kotkas z Aerobik studia Orel Dobříš. Doslova mi spadla brada, když jsem před týdnem na exhibici viděla, co zvládly holky od září s celým týmem nacvičit. A je to i hezký pocit pro mě jako rodiče, když mi vlastní děti samy od sebe a s radostí pomáhají jak s organizací, tak i s tvorbou programu. Těším se, jak to v Zrcadlovém sále rozbalí se vší tou energií.

Prozradíte nám něco více k hlavním hostům večera?

Jsem ráda, že letos přijal mé pozvání Roman Vojtek se svou půvabnou ženou Petrou. V dnešní nelehké době je třeba radosti a lehkosti. Proto jsme zvolili muzikálový repertoár, ale nebude chybět ani tradiční koleda na závěr… tradice je tradice.

Co vše se vlastně Vašemu nadačnímu fondu v jubilejním 15. roce fungování povedlo zrealizovat?

Máme za sebou předání velké realizace v Dětské Olivově léčebně v Říčanech, ve Fakultní nemocnici Motol je kompletně nová čekárna dětské stomatologie, dále prošlo výtvarným faceliftingem lůžkové oddělení dětské ortopedie a stropy na urgentním příjmu a rozpracovali jsme LDN ve Slezské nemocnici v Opavě.

Jsem ráda za stálou finanční podporu našich sponzorů, kteří nám umožňují tvořit a měnit podobu zdravotnických zařízení. Rovněž bych ráda bych poděkovala rodině Colloredo-Mannsfeld za laskavou a velkorysou podporu, kterou nám dlouhodobě poskytuje. Velmi si jí vážíme, obzvláště v této ekonomicky vypjaté a nelehké době. Přeji nám všem pevné nervy a laskavost v srdci, jakkoliv těžké to někdy může být.

autor článku: redakce DA