Dnes je úterý 17. květen, svátek má Aneta,
je Mezinárodní den proti homofobii.

www.hfad.cz/

Zámecký kulturní program přinese od konce listopadu krásné vánoční akce

přidáno: 16. 11. 2021

Zámek Dobříš připravil na konec listopadu a prosinec hned několik krásných akcí, které budou plné hudby a vánoční atmosféry. Víme, na co se můžete těšit a na které akce je poslední možnost zakoupit vstupenky.

Listopad se nám přehoupl do své druhé poloviny a pomalu a jistě se nám blíží poslední měsíc letošního roku. Přijměte tedy srdečné pozvání rodiny Colloredo-Mannsfeld a vedení dobříšského zámku na plánované akce, které se uskuteční na zámeckém nádvoří i v zámeckých komnatách.

Listopadový a prosincový program na zámku Dobříš

Adventní koncert ZUŠ Dobříš

Ve čtvrtek 25. listopadu se v Zrcadlovém sále dobříšského zámku koná adventní koncert ZUŠ Dobříš. Zazní zde spousta zajímavé hudby, kterou zahrají učitelé a žáci dobříšské umělecké školy.

Uslyšíte klarinet, housle, příčnou flétnu, kytaru, piáno a samozřejmě nebude chybět ani zpěv. Kromě poslechu hudby návštěvníci koncertu uvidí i taneční vystoupení žákyň ze tříd Renaty Bezděkové a Jany Kundrátové.

TERMÍN A ČAS:

 • čtvrtek 25. listopadu 2021
 • od 18:00 hod.

VSTUPNÉ:

 • DOBROVOLNÉ

Listopadový koncert pro dobříšské varhany

Sdružení pro obnovu dobříšských varhan zve na benefiční koncert, který se uskuteční v Zrcadlovém sále dobříšského zámku.

Představí se zde Škampovo kvarteto, které vzniklo pod vedením profesorů AMU Antonína Kohouta a Milana Škampy v roce 1989 a na české hudební scéně navázalo na ukončenou činnost legendárního Smetanova kvarteta.

TERMÍN A ČAS:

 • neděle 28. listopadu 2021
 • od 19:00 hod.

VSTUPNÉ:

 • DOBROVOLNÉ

Vánoční trh na zámku pod záštitou paní Livie Colloredo-Mannsfeldové

Přijďte nasát sváteční atmosféru bez shonu a stresu můžete letos o druhém adventním víkendu nasát na zámku Dobříš. Historické nádvoří bude opět hostit Vánoční trh pod záštitou paní Livie Colloredo-Mannsfeldové.

“Od dopoledních do podvečerních hodin obsadí zámecké nádvoří více než dvacet stánků, ve kterých si můžete zakoupit mimo jiné vánoční ručně vyráběné dárečky, výrobky z keramiky, textilu či šperky. Chybět nebudou ani různé pochutiny - ochutnáte například pečené sele, tradičně rybí speciality, sýry a mléčné produkty, čerstvě upečené sladkosti, svařené víno, kávu z místní pražírny a mnoho dalších dobrot. V předsálí zámecké konírny vám malérečka na přání namaluje vaší vánoční ozdobu. Vánočně laděné nádvoří zámku zkrášlí nazdobené stromečky a celý den se z reproduktorů budou linout vánoční melodie a koledy. V odpoledních hodinách vystoupí žáci ZUŠ Dobříš z hudebního a tanečního oboru. Všechny srdečně zveme,” říká vedoucí provozu zámku Dobříš Kateřina Doušová.

TERMÍN A ČAS KONÁNÍ:

 • sobota 11. prosince 2021
 • od 11:00 do 19:00 hod.

Benefiční koncert Nadačního Fondu Zdeňky Žádníkové

Na zámku Dobříš se bude opět konat také tradiční benefiční koncert Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové pod záštitou rodiny Colloredo-Mannsfeld. Tento koncert je každoročně večerem s mimořádnou atmosférou i programem. Ani letošní v řadě již 14. ročník určitě nebude výjimkou.

Benefiční tanečně-pěvecký večer se uskuteční v Zrcadlovém sále dobříšského zámku a jeho program zahájí již tradičně děti z 2. MŠ Dobříš. Dále vystoupí taneční skuina Águilas, pěvecký sbor Pueri Gaudentes a hudebním hostem večera je houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Večerem všechny přítomné provede již tradičně sama Zdeňka Žádníková. 

TERMÍN A ČAS KONÁNÍ:

 • neděle 12. prosince 2021
 • od 17:00 hod.

VSTUPNÉ:

Předprodej vstupenek běží v zámeckém infocentru. Organizátoři doporučují zakoupit vstupenky co nejdříve.  

Rybova mše vánoční

Rybova Česká mše vánoční patří dodnes mezi nejhranější vánoční skladby. Tóny této jedinečné skladby se rozezní Zrcadlovým sálem zámku Dobříš jen pár dní před Štědrým dnem.

Dvojkoncert odehraje jako vždy Příbramská filharmonie pod vedením Veroniky Kopecké a program bude tradičně výhradně vánoční. V programu obou koncertů vystoupí spolu s Příbramskou filharmonií Komorní smíšený sbor Dr. Vl. Vepřeka.

Hlavní náplň celého večera bude opět představovat Česká mše vánoční, vánoční skladby Adama Václava Michny z Otradovic a další vánoční pastorely a koledy.

TERMÍN A ČAS KONÁNÍ:

 • sobota 18. prosince 2021
 • od 17:00 hod. a od 19:30 hod.

VSTUPNÉ:

 • 200 Kč

Předprodej vstupenek běží v Informačním středisku města Dobříš. Kapacita míst je omezena a vstupenky na tento koncert bývají vyprodané během několika dní, doporučujeme proto zájemcům, aby si zakoupilí své lístky včas. 

Vánoční koncert města Dobříš „Magická noc”

Na vánočním koncertu města Dobříš zazní krásná vánoční hudba od Mozarta, Vivaldiho, Corelliho a dal., nebudou chybět ani vánoční koledy a také hudební vzpomínka na dva geniální umělce Enia Morriconeho a Karla Gotta.

Hrát budou Komorní sdružení SOČR a sólisté České filharmonie Vlastimil Kobrle (housle), Andrea Rysová (flétna) a Zdeněk Rys (hoboj).

Koncertem provede přítomné hosty herec Radek Valenta, alias statečný Jindřich z Troškovy Princezny ze mlejna. Dramaturgie a režie koncertu se ujal Ludvík Sklenář.

TERMÍN A ČAS KONÁNÍ:

 • středa 22. prosince 2021
 • od 18:30 hod.

VSTUPNÉ:

 • 450 Kč (1.-4. řada)
 • 400 Kč (5.-8. řada)
 • 300,- (9.-13. řada)

Předprodej vstupenek běží v Informačním středisku města Dobříš a lísky rychle mizí.

Zámek Dobříš

Návštěvní centrum dobříšského zámku je v listopadu a v prosinci otevřeno od středy do soboty v čase od 8:00 do 16:30 hod.

Veškeré aktuální informace a informace o prodeji vstupenek naleznete také na webových stránkách dobříšského zámku: www.zamekdobris.cz.

Budeme se těšit na vaši návštěvu v nově budované zámecké oranžerii, francouzském parku a zámecké expozici.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zamekdobris.cz)