Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Ze zámku a podzámčí: V oranžerii čeká návštěvníky pět nových expozic

přidáno: 14. 07. 2022

Prázdniny jsou v plném proudu a počasí nám přeje… A právě v letních dnech se plně rozběhla také turistická sezóna a své brány dokořán a bez omezení opět otevřeli také naše hrady a zámky. V Dobříši máme jeden z nejkrásnějších zámku v České republice, a tak přijměte naše dnešní pozvání a přijďte se sem podívat.

V nově zrekonstruované zámecké oranžerii vás čeká hned pět nových expozic včetně galerie Zdeňka a Emilie Milerových. Tady je možné vidět vedle obrazů paní Emilie, průřez tvorbou pana Zdeňka Milera a na děti zde čekají postavičky Krtečka včetně herního a foto koutku.

Následně můžete vejít do expozice zámecké zeleně, na kterou navazuje výstava tvorby F. I. Platzera – významného barokního sochaře, který se podílel na sochařské výzdobě francouzského parku včetně fontány Napájení Heliových koní, která je dominantou parku.

V levé části budovy oranžerie je možné navštívit již zmiňované interaktivní expozice nazvané „Tajuplný les“ a „Voda a život“, kde si na si na své přijdou děti i dospělí.

V zámecké galerii je v současné době k vidění výstava obrazů POP ART umění.

„Budeme se těšit na vaši návštěvu. Zároveň všechny srdečně zveme na 2. ročník Festivalu hudby Zámek Dobříš, který se u nás uskuteční od 10. do 14. srpna,“ zve nás k návštěvě paní Kateřina Doušová z dobříšského zámku a dodává, že veškeré informace o programu a vstupenkách k festivalu naleznete na webových stránkách zámku Dobříš.

 

autor článku: redakce DA