Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Vypsaná fiXa přiveze na Dobříš dvě hodiny radosti

přidáno: 04. 11. 2022

Příští pátek 11. listopadu vystoupí na prknech Kulturního domu Dobříš legendární kapela Vypsaná fiXa. Její koncert prý rozhodně bude stát za to! Skvěle ale vypadá i další listopadový program a další připravované akce dobříšského kulturáku.

Listopad v KD Dobříš odstartuje nadupaným koncertem kapely Vypsaná fiXa, těšit se ale můžete i na výstavu obrazů, fotografické výstavy a další skvělý koncert dobře známé skupiny Švihadlo. Na prosinec už pak tým dobříšského kulturáku připravuje tradiční vánoční akce.

Vypsaná fiXa – koncert v rámci Kusy radosti tour

  • pátek 11. listopadu od 20:30 hod.

Vypsaná fiXa rozdá na dvě hodiny radosti, hitů a novinek. Turné vyvrcholí v Praze.

A to je důvod velkej jak buvol, když si půjčíme text jedné písničky z nového alba, vyrazit za Fixou na podzimní turné. Navíc nejen s ohledem na aktuální situaci platí, že na mimořádně energických vystoupeních Fixy se, jako vždy, rozhodně zahřejete. Koncert je totiž nejlepší svetr!

Skupina vydala v květnu tohoto roku nové album Kusy radosti, které pozitivně přijala kritika i fanoušci. Novinka vyšla po třech letech a jde o desáté album v pořadí. Kapelu také definitivně opustil basák Mejn a místo něj nastoupil Kryštof Mašek.

Jako speciálního hosta turné kapela představí Wóďu. S kapelou se zná velmi dobře a po všech stránkách: Martin Vodehnal alias Wóďa je totiž jejím tour managerem. Wóďa bude publiku čelit sám s kytarou a prostřednictvím písní, které reflektují jeho život. Žádné intimní zadumané plochy od něj nečekejte, přece jen je to chlapec profesně i osobně spjatý s Vypsanou fiXou…

Přes léto VF pilně koncertovala, proběhl i křest nové desky a podle slov frontmana Márdiho spolu zažívali spousty legrace i hrůzostrašných příběhů: Mnohokrát jsme dojeli na poslední chvíli a mnohokrát jsme se vraceli nad ránem a měli toho plný zuby. Ale nikdo na to nenadával a každý byl rád, že je náš kapelní život zase zpátky!“

Vypsaná fixa je tedy v plné síle připravena předvést na každé z deseti zastávek Kusy radosti tour strhující dvouhodinovou melu.

Koncert se koná ve společenský sále KD Dobříš.

Vstupné:

350 Kč (předprodej v trafice U Davida)

400 Kč (Goout.net a na místě)

Předprodej vstupenek: trafika U Davida, Dobříš a Goout.cz.

Výstava obrazů Veroniky Rejfířové s názvem Imprese

Autorka v KD Dobříš nevystavuje poprvé. Naposledy zde vystavovala v roce 2019 v rámci společné výstavy Pozornost pro Tmu. Nyní vám představí svou tvorbu zaměřenou na křehké momenty v krajině uvnitř i kolem nás.

Výstavní sál KD Dobříš. Výstava potrvá do 13. listopadu 2022.

Otevřeno ponedělí - čtvrtek 8:30 - 16:00 hod. a neděle 14:00 - 16:00 hod.

Vstup zdarma!

Broumovská skupina kostelů a Památky osiřelé (fotografie)

  • pondělí 21. listopadu - čtvrtek 22. prosince

Zveme vás na dvě fotografické výstavy doplněné množstvím doprovodných textů.

Broumovská skupina kostelů

Výstava představuje významný soubor fotografií barokních památek v regionu Broumovska od fotografa Jana Záliše (PIN Studio) a Martina Mádla z Ústavu dějin umění Akademie věd ČR.

Soubor barokních venkovských kostelních staveb uváděných pod názvem „Broumovská skupina kostelů“ tvoří mimořádný a v mnoha ohledech jedinečný památkový a architektonický soubor.
Kostely z takzvané Broumovské skupiny kostelů byly na území klášterního panství postaveny téměř bez výjimky podle plánů nejlepších architektů své doby – Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce Dientzenhofera, a to v poměrně krátkém časovém rozmezí mezi lety 1690–1743. Vznikly díky velkému rozmachu výstavby sakrálních staveb, iniciované zejména opaty řádu benediktinů Tomášem Sartoriem a Otmarem Zinkem.

Památky osiřelé

V minulých dvou desetiletích se podařilo ve spolupráci českých spolků, měst a obcí a německých krajanských organizací zachránit velké množství památek na území České republiky v oblastech bývalých Sudet. Přes všechny tyto úspěchy a vzájemnou spolupráci obou stran zůstává, zejména v příhraničních oblastech, velké množství památek, které jsou stále ve velmi zuboženém stavu a čekají na své zachránce.

Výstavní sál KD Dobříš. Výstava bude otevřena v pondělí 21. listopadu bez zahajovací vernisáže a potrvá do 22. prosince 2022. 

Otevřeno ponedělí - čtvrtek 8:30 - 16:00 hod. a neděle 14:00 - 16:00 hod.

Vstup zdarma!

Švihadlo – koncert

  • pátek 25. listopadu od 20:30 hod. 

Nám všem dobře známá a oblíbená formace Švihadlo u nás už bezmála čtyři dekády hrdě třímá prapor stylů reggae a dub. V roce 2021 přišla s novým albem Vůně trávy. Od vydání minulé řadovky Času je málo uplynulo skoro celé desetiletí. Za tu dobu se zakladateli kapely Petru Šturmovi a jeho spoluhráčům, mezi nimiž nechybí klasik českého reggae kytarista Jiří Charypar, podařilo nashromáždit jedenáct svěžích písniček, z nichž některé představí i na dobříšském koncertu. Tak jak je u Švihadla zvykem, nebude chybět ani set jejich nejznámějších hitů.

Koncert se koná ve společenský sále KD Dobříš.

Vstupné:

300 Kč (předprodej v trafice U Davida)

330 Kč (Goout.net a na místě)

Předprodej vstupenek v trafice U Davida od 25. října 2022.

 

PŘIPRAVUJEME NA PROSINEC:

2. prosince 2022

  • Vánoční koncert Swing bandu Dobříš (od 19.00, vstupné dobrovolné)

6. prosince 2022

  • Setkání se sv. Mikulášem a rozsvícení vánočního stromu

9. prosince 2022

  • Snow film fest – přehlídka filmů se zimní tematikou

 

Vánoční koncert na zámku Dobříš

  • 16. prosince 2022 od 19:30 hod. Zrcadlový sál zámku Dobříš

Účinkují rozhlasoví symfonikové a sólisté Národního divadla v Praze Stanislava Jirků (alt) a Jiří Houdek (trubka).

Na programu zazní barokní hudba J. S. Bacha, J. Pachelbela a trumpetové koncerty A. Vivaldiho a G. F. Händela (Vodní hudba). Zazní operní árie z Bizetovy Carmen či Mozartovy Figarovy svatby a další skladby B. Smetany, J. Myslivečka a J. Strausse. Nebudou chybět ani tradiční vánoční koledy… Koncert, jako vždy, doprovodí slovem či veršem známá česká herecká osobnost.

Scénář a režie večera: Ludvík Sklenář. Pořádá: Kulturní středisko Dobříš. Těšíme se na viděnou!

Předprodej vstupenek bude zahájen 8. listopadu 2022 v Informačním středisku Dobříš.

Vstupné zůstává stejné jako v loňském roce (450 Kč, 400 Kč a 300 Kč) a to zejména díky vstřícným podmínkám pronájmu Zrcadlového sálu. Děkujeme tímto Správě zámku Dobříš a majitelům, rodině Colloredo-Mannsfeld.

autor článku: Jindřiška Kastnerová - KD Dobříš