Dnes je sobota 8. srpen, svátek má Soběslav,
je Mezinárodní den ženského orgasmu.

Náš region

Video Pozvánka na KONCERT PRO MĚSTO

přidáno: 20. 04. 2020

Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši připravuje už na tuto neděli MIMOŘÁDNÝ KONCERT PRO MĚSTO. V živém online vysílání uvidíte a uslyšíte jedinečné rodinné seskupení, které si říká SEDLÁK VIRTUOSI.

Vážení přátelé,

za naše Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši si Vás dovoluji srdečně pozvat ke sledování a poslechu mimořádného KONCERTU PRO MĚSTO.

Tento koncert se uskuteční v neděli 26. dubna 2020 od 18:00 hod. formou přímého přenosu z kostela Nejsvětější Trojice v Dobříši, kde pro Vás živě zahraje soubor SEDLÁK VIRTUOSI. Své housle vezme do rukou Lucie Sedláková Hůlová a její dcera Magdalena, violoncella pak společně s nimi rozezní Martin Sedlák se synem Lukášem.

KONCERT PRO MĚSTO je pořádán jako PODĚKOVÁNÍ všem lékařům, zdravotním sestřičkám, prodavačkám a prodavačům, šičkám roušek, řidičům, učitelům, hasičům, policistům a dalším dobrovolníkům a lidem v první linii.

Doufáme, že si večer s námi užijete alespoň na dálku a děkujeme všem, kteří se zapojili do jeho organizace.

Ivo Kylar

Práce na varhanách stále pokračují…

Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši chce tímto koncertem nejen poděkovat, ale také připomenout, že práce na varhanách stále pokračují.

Finanční sbírku na nové varhany pořádá Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši. Sbírka byla odstartována v květnu 2015 a ke konci roku 2019 dosáhla částky 3 362 000 Kč, což přestavuje 78%  ceny nového nástroje (celková cena nového nástroje 4 300 000 Kč).

Více informací o dobříšských varhanách a způsobech financování, včetně možnosti adopce píšťal získáte na webových stránkách našeho „Sdružení“ www.varhanydobris.cz.

Přispívat a pomoci nám s dokončením tohoto projektu můžete stále

Svým darem přispějete na stavbu nového nástroje, který na kruchtě dobříšského kostela bude znít pro slávu Boží po další staletí a Vám i Vašim potomkům bude vydávat svědectví o Vaší účasti na společném díle po další generace.

"Vážení přátelé a podporovatelé. V této době z důvodu karantény přicházíme o nasmlouvané a plánované benefiční koncerty, které byly doprovodným programem a generovaly finanční zdroje veřejné sbírky na obnovu dobříšských varhan. Přesto věříme, že se nám potřebné finanční prostředky na obnovu našich varhan povede sehnat. Děkujeme za každá Váš příspěvek a těšíme se na dobu, kdy se opět setkáme při poslechu krásné hudby," říká pan Ivo Kylar, který je hlavním organizátorem této veřejné sbírky. 

Transparentní účet

 • pro zasílání finančních darů: 115-99660227/0100

Dárcovska SMS zpráva jednorázová na telefonní číslo 87 777 ​

 • DMS mezera VARHANYDOBRIS mezera 30
 • DMS mezera VARHANYDOBRIS mezera 60
 • DMS mezera VARHANYDOBRIS mezera 90

Dárcovska SMS zpráva trvalá na telefonní číslo 87 777 ​

 • DMS mezera TRV mezera VARHANYDOBRIS mezera 30
 • DMS mezera TRV mezera VARHANYDOBRIS mezera 60
 • DMS mezera TRV mezera VARHANYDOBRIS mezera 90

 

VYSTUPUPUJÍCÍ A PROGRAM MIMOŘÁDNÉHO KONCERTU PRO MĚSTO

Soubor SEDLÁK VIRTUOSI

Houslistka Lucie Sedláková Hůlová je absolventkou Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například s velkým úspěchem představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem Jiřím Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert).

Violoncellista Martin Sedlák je absolventem Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Má za sebou řadu mistrovských kurzů u významných violoncellistů naší doby jako jsou M. Mlejnik, E. Arizcuren, T. Kühne, M. Perényi a M. Rostropovič. M. Rostropovič o něm řekl,: „Je to cellista, který dokonale ovládá svůj nástroj“.  V roce 1996 se stal laureátem Mezinárodní violoncellové soutěže v Liezenu v Rakousku (2. cena). Na podzim téhož roku byl semifinalistou Mezinárodní violoncellové soutěže Dr. Luise Sigalla v Chile. V roce 1997 zvítězil v soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze (1. cena) a současně získal zvláštní cenu za nejlepší provedení skladby B. Martinů. V roce 1998 byl zařazen jako sólista na prestižní listinu mladých Českého hudebního fondu.    Hraje na nástroj F. A. Homolky z roku 1859 a O. F. Špidlena z roku 1928.

Obě děti Lucie a Martina Sedlákových považují provozování hudby za běžnou součást života a postupně pronikají i na koncertní pódia. Spolu s rodiči vystoupily například v rámci festivalu Smetanova Litomyšl, nebo každoročně na Noci kostelů. Dvanáctiletá Magdalena hraje od pěti let na klavír a od šesti let na housle. Studuje druhým rokem na Hudebním gymnáziu v Praze (obor housle). Devítiletý Lukáš hraje od pěti let na violoncello a nedávno se začal učit i na klavír. Dva roky po sobě získal 1. cenu na Mezinárodní violoncellové soutěži Jana Vychytila a v roce 2017 1. cenu v 0. kategorii ústředního kole soutěže. Představili se mj. na festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami.

Program koncertu:

 • Marc Antoine CHARPENTIER (1643-1704):

Te Deum – Prelude

 • Josef FIALA (1748-1816):

Duett C dur WV 4.17 pro housle a violoncello

Allegro moderato, Menuetto, Allegro

 • Josef SUK (1874-1935):

Menuet                                                                                               

 • Reinhold GLIÉRE (1875-1956):

Krátké kusy op. 39 pro housle a violoncello

 • J. S. BACH (1685-1750):

Jesus bleibet meine Freude – chorál z kantáty BWV 147      

 

Přímý přenos živého mimořádného KONCERTU PRO MĚSTO v podání souboru SEDLÁK VIRTUOSI můžete sledovat v neděli 26. dubna 2020 od 18:00 hod. ZDE:

autor článku: redakce DA