Dnes je středa 1. duben, svátek má Hugo,
je Mezinárodní den ptactva.

Náš region

VIDEO: Reportáž z benefičního koncertu Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové

přidáno: 29. 12. 2019

Na zámku v Dobříši se konal tradiční benefiční koncert Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové pod laskavou záštitou rodiny Colloredo-Mannsfeld.

Úvod večera patřil jako každý rok dětem z 2. MŠ Dobříš a Eltonu Johnovi v podání Lukáše Čermáka, poděkovalo se sponzorům a spolupracovníkům nadačního fondu. Přáním a záměrem večera bylo poděkovat všem za práci a pomoc, ať už finanční nebo lidskou.

Mottem letošního slavnostního nadačního večera bylo: „Hudba je nejkratší cesta k lidskému srdci“.

Jak zhodnotila letošní koncert sama Zdeňka Žádníková?

"Jsem šťastná, že jsem nejen pro ten letošní koncert mohla propojit tři hudební osobnosti, které by se jinak mohly třeba i minout. Pana Jaroslava Svěceného, houslového virtuosa, svou dlouholetou paní učitelku na příčnou flétnu Magdalenu Tůmovou a „naši“ dobříšskou vynikající klavíristku a rovněž paní učitelku Lucii Tóth. A věřte mi, že je to byla silná trojka.“

Sálem se rozezněly tóny mistrovských italských houslí z r. 1811 , něžná melodie flétny se pojila s klavírem, tria střídaly sólové skladby jednotlivých interpretů, některé z nich provázely autorské básně Zdeňky Žádníkové. Nechybělo ani působivé pěvecké vystoupení Jany Žádníkové jako dárek jejich 92-leté prababičce, která se na benefici poprvé přijela podívat.

Koncert je každoročně večerem s mimořádnou atmosférou i programem i následným společenským setkáním.

"Děkujeme rodině Colloredo-Mannsfeld za jejich přízeň a přejeme všem do následujícího dvojkového roku samé pomyslné jedničky," vyslovila své poděkování a přání Zdeňka Žádníková.

Video reportáž z celého večera i rozhovory připravila Andrea Žádníková, podívejte se na ni sami.

 

autor článku: redakce DA a NFZŽ