Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

www.hfad.cz/

Ve sbírce na dobříšské varhany už chybí jen pár tisíc

přidáno: 01. 09. 2021

Vážení přátelé, podporovatelé obnovy dobříšských varhan a milovníci dobré hudby, stále pro vás připravujeme další benefiční koncerty nabízející krásné hudební zážitky. V souvislosti s blížícím se termínem stavby nových varhan v kostele Nejsvětější Trojice vám navíc s radostí oznamujeme, že aktuální stav účtu naší sbírky je velmi příznivý.

Výstavbu nových varhan v kostele Nejsv. Trojice významným způsobem podpořil Festival hudby Zámek Dobříš 

Jménem dobříšské farnosti a Sdružení pro obnovu dobříšských varhan poděkoval protagonistům benefičního Galakoncertu pro Dva ve Třech paní Zdeňce Žádníkové Volencové, paní Lucii Tóth a panu Jaroslavu Svěcenému za krásný umělecký zážitek. Mám radost, že součástí programu 1. ročníku festivalu hudby bylo právě zakomponování této benefice na podporu projektu obnovy dobříšských varhan, a můžeme si přát, aby příští ročník festivalu hudby mohl být obohacen varhanním koncertem na novém nástroji v kostele Nejsvětější Trojice. Výtěžek z benefičního koncertu byl zaslán na účet veřejné sbírky ve výši 27 357 Kč. Děkujeme.

Aktuální stav veřejné sbírky pro dobříšské varhany

V souvislosti s blížícím se termínem stavby nových varhan v kostele Nejsvětější Trojice a s ohledem na příznivý stav účtu veřejné sbírky k 15. srpnu 2021 ve výši 4 290 586 Kč bude ke dni 30. září 2021 ukončena veřejná sbírka na obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši. Cena nového nástroje je 4 300 000 Kč. Definitivní částka bude známa po vyfakturování uznatelných nákladů po dokončení stavby varhan. Případný přebytek ze sbírky bude pak v souladu s rozhodnutím krajského úřadu určen pro sociální potřeby v regionu.

K datu 31. srpna 2021 bude ukončena „Adopce píšťal“, podpora formou Darujeme.cz a posílání DMS.

Děkujeme všem dárcům, podporovatelům, účastníkům koncertů, muzikantům a dalším za jejich podporu projektu obnovy varhan kostele Nejsv. Trojice v Dobříši.

Stavbu varhan v Dobříši přijete v září podpořit další uznávaný český houslista

Začátkem září přivítáme v Zrcadlovém sále dobříšského zámku světově uznávaného českého houslistu Jakuba Třasáka, který vystupuje se svým osobitým stylem hry napříč hudebními žánry na světových podiích jako Carnegie Hall, The Boston Symphony Hall, Kennedy Center či Symphony Hall v Portoriku. Je absolventem Berklee College Of Music v Bostonu. Se svým kvartetem (housle, klavír, basové kytara a bicí) představí americký a evropský pop, skladby filmové tvorby i virtuózní skladby.

Na programu uslyšíte americký a evropský pop, folkové a filmové melodie a písně interpretů jako jsou The Beatles, Bruno Mars, Sting, Věra Špinarová a mnoho další hudby.

Zveme vás tímto na benefiční koncert světově proslulého houslisty a jeho přátel pořádaný 12. září 2021 v Zrcadlovém sále dobříšského zámku od 16:00 a 19:00 hod. (pro velký zájem s radostí pořádáme hned dva koncerty). 

Vstupenky v ceně Kč 350 Kč zakoupíte od 15. srpna v návštěvním centru dobříšského zámku a na https://goout.net/cs/jakub-trasak-and-band/sztyytr/.

Po dokončení stavby varhan v kostele Nejsvětější Trojice koncem září chystáme koncerty varhanní hudby (Jaroslav Tůma, Alfréd Habermann)

Na říjen pro vás máme připravené další dva koncerty. V kostele bychom rádi představili soubor Piccolo coro & Piccola orchestra pod vedením Marka Valáška a na zámku Kinsky Trio Prague manželů Sedlákových Hůlových a Veroniky Böhmové (housle, violoncello a klavír). Na listopad plánujeme koncert Škampova kvarteta v Zrcadlovém sále a v prosinci chceme uvést v kostele adventní koncert a Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Těšíme se na vás a věříme, že nám okolnosti dovolí se po dlouhé době sejít v krásném prostředí dobříšského zámku a v kostele Nejsvětější Trojice. Přesné termíny všech připravovaných koncertů budou s přihlédnutím k vládním opatřením včas zveřejněny.

autor článku: Ivo Kylar