Dnes je středa 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

V Dobříši se uskuteční večerní recitál Saši Rašilova s varhanním koncertem

přidáno: 25. 01. 2023

Dne 4. února 2023 se uskuteční varhanní koncert se zpěvem a recitací v 17.00 v kostele Nejsvětější Trojice. Přijďte a poslechněte si duchovní poezii a prózu v podání Saši Rašilova, stálého člena činohry Národního divadla, který je nejen vynikajícím hercem, ale též citlivým recitátorem, který dokáže svojí osobitou interpretací vtisknout textu unikátní lesk a atmosféru.

Mezzosopranistku Pavlu Švestkovou doprovodí a sólově zahraje varhanice Drahomíra Matznerová. Obě umělkyně se dlouhodobě, na společných koncertech, věnují interpretaci duchovní hudby, a tak se můžete těšit na skladby z pera Johanna Sebastiana Bacha, Antonína Dvořáka, Franze Schuberta, Giulia Cacciniho a dalších.

Přijďte a nechte se inspirovat hudbou, která má velký dar vést člověka k vnitřnímu zastavení a rozjímání.

Koncert pro vás pořádá město Dobříš ve spolupráci s Římskokatolickou farností Dobříš. Hlavní organizace se za město Dobříš ujala místostarostka Jindřiška Romba: „Těší mne, že se nám naskytla možnost uspořádat takový druh koncertu. Začátek roku a s ním návrat do klasického rychlíkového, nejen pracovního procesu, je tu. Kulturu považuji za jednu z možností, jak vydechnout, zpříjemnit si čas, setkat se beze spěchu s lidmi. Kultura je pro mne společenskou událostí, pojítkem mezi lidmi.  Proto jsem s radostí nabídku na pořádání tohoto unikátního spojení umělců přijala. Jsem velmi ráda, že moji kolegové, Pavel Svoboda a Tomáš Vokurka, mě v tomto podpořili. Poděkovat musím i paní Brožové, která zajištovala administrativu akce. Na koncert se nesmírně těším a srdečně všechny zvu k jeho návštěvě do Kostela Nejsvětější Trojice, v sobotu 4. února od 17.00 hod. Pro ty, kteří budou mít chuť, bude ještě před začátkem koncertu, ale i po jeho skončení, připraveno malé občerstvení. Společně se tak můžeme potkat třeba u voňavého svařeného vína nebo báječného čaje.“

autor článku: Denisa Havlíčková