Dnes je středa 6. prosinec, svátek má Mikuláš.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Summer Fest Dobříš 2022

přidáno: 27. 06. 2022

Skate a bike park V Lipkách opět rozduní nadupaná muzika! Jaké kapely přivítá Summer Fest Dobřší letos?

The Agies                                                                                                  

  • od 17:00 hod.

Osobní zpověď talentované, teprve šestnáctileté(!) skladatelky, autorky a zpěvačky Anežky Dvořákové, která udivuje svojí hudební i textovou vyzrálostí. Anežka si k sobě k sobě přizvala o rok mladší talentovanou klávesistku Rózu Paletu a tři (o generaci starší) a zkušené muzikanty. Svého tátu, basistu Petra Dvořáka, kytaristu Jiřího “Čajdu” Brauna a bubeníka Tomáše Paletu, tátu Rózy. Ryze autorské písně pak společně zaranžovali do finálního tvaru. Výsledkem je silně melodický repertoár převážně ve středním tempu s lehce melancholickým nádechem. The Agies se do toho ale umí i pěkně opřít!

Los Fotros                                                                                                

  • od 18:15 hod.

Tak to se jednou u piva sešli tři kluci, jinak skvělí muzikanti, a dali dohromady rockenroll sranda cover band. Hrají především pro radost z muziky, kterou provozují řadu let profesionálně či amatérsky. Los Fotros jsou: Martin Voděra (Proximity, Green Day revival, Dirty Game, ex-Brichta, ex-Krob, ex-Pessimist, ex-DEATH revival), Luboš Klouda, alias Dědek (ex Uho13) a Štěpán Dolejš.

Uslyšíte jejich autorskou tvorbu i covery od punkových a rockových kapel, např. Motorhead, Sex Pistols, Ramones, Black Sabbath, Twisted Sister a dalších. 

Lety Mimo                                                                                                  

  • od 20:00 hod.

Lety mimo jsou kytarista Mirek Cvanciger přezdívaný Cvanc, zpěvák a baskytarista Lukáš Klofec alias Looky a bubeník, kterému nikdo neřekne jinak než Maštěnka. Na české hudební scéně se pohybují už od devadesátých let a za tu dobu stihli odehrát hezkou řádku koncertů (určitě něco přes tisíc). V rámci hudebního spektra stáli vždy někde mezi alternativním rockem, elektronikou a mainstreamem, což dokládá jejich schopnost s úspěchem předskakovat tak žánrově rozličným kapelám jako HIM, Liquido, Young Gods, Killing Joke, Supergrass anebo řadu let také Třem sestrám. V roce 2020 kapela oslavila 20 let od vydání debutové desky Space punk, a tak k tomuto výročí uchystala kapela svůj re:fresh. Čerstvost spočívá v tom, že společně přepracovali starší písně do nového zvukového hávu a postupně tvoří i nové. Zároveň se producent Lukas Midub stává čtvrtým členem kapely a na koncertech se stará o elektroniku.

Deaf Heart                                                                                                 

  • od 22:00 hod.

Po rozpadu Airfare v roce 2015 se zpěvák Thomas Lichtag odstěhoval na Moravu, kde postupně připravoval nový projekt. Věci se daly do pohybu, když se na narozeninách Lukáše Chromka (Ewa Farna) potkali Lichtag s kytaristou Michaelem Váchou. Začali pracovat na prvních skladbách a postupně se k nim přidal baskytarista Tomáš Lacina (Ewa Farna), druhý kytarista Sebastian Sorrosa a bubeník Adam Vychodil (Lenny).

A tohle je jejich vizitka: „Zkažená modrá krev tuzemského rocku, to jsou DEAF HEART. Tahle čtveřice se rozhodla oprášit to nejlepší z rock’n’rollu a podávat ho s moderním přístupem a pořádnou dávkou cynismu. Debutová deska "Soft Heart Attack" je autentickej mix starýho dobrýho rock’n’rollu a punk-rocku, 80s synťáků a krádeží z popu až po rap. Jestli chcete ještě někdy cítit svůj tep, dejte si Deaf Heart.“

Cirkus Problem                                                                                        

  • od 24:00 hod.

Parta punkových klaunů si založila hudební cirkus, ve kterém kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. S albem „Born Not Typical“ bourají kluby a festivaly po celé republice i v zahraničí a nechávají za sebou mejdany protančené až do ranních hodin. Circus Problem je uskupením poněkud bláznivého charakteru, dohromady se dali v roce 2012 a za sebou mají nespočet pouličních vystoupení, klubových koncertů, městských oslav i festivalů. Dle svých slov kluci rádi cestují a ohromují fanynky doma i za hranicemi.

autor článku: Jindřiška Kastnerová - KD Dobříš