Dnes je sobota 8. srpen, svátek má Soběslav,
je Mezinárodní den ženského orgasmu.

Náš region

SUMMER FEST DOBŘÍŠ 2020

přidáno: 07. 07. 2020

Tradiční hudební festival v Dobříši se uskuteční! Na programu je vzdušná směs indie-popu, rock a klasické reggae.

Naše motto pro letošní ročník:

Koronavirus nás nezastaví, Summer fest bude!!! Alespoň pevně doufáme... :-)

Tak přijďte, protože letošní ročník bude pro nás všechny v mnohém výjimečný...

Pro tento rok jsme se rozhodli více stylově sladit jednotlivé dny...

V pátek to bude mladá výbušná směs indie-popu a elektroniky reprezentovaná skvělým slovenským DJským duem Malalata , osvědčenou kapelou Gang ala Basta a brněnskou kometou Ghost of You, která už stačila účinkovat na řadě prestižních festivalech doma i v zahraničí, jako jsou maďarský Sziget, Donauinselfest ve Vídni či Eurosonic v Nizozemí.

Sobota je pak ve znamení rock a reggae klasiky. Zahrají oblíbené kapely Švihadlo a Echt! A ještě před nimi rock-metaloví Lili Vilit...

Summer fest Dobříš 2020

 • TERMÍN: 24. – 25. července 2020
 • MÍSTO:  Skate park, Dobříš

PROGRAM

PÁTEK 24. července 2020

 • 19:30 - 20:30 hod. – U Prag (Praha)
 • 21:20 - 22:20 hod. – Ghost of You (Brno)
 • 23:00 - 00:40 hod. – Malalata (SK)

SOBOTA 25. července 2020

 • 19:00 - 20:00 hod. – Lili Vilit (Praha)
 • 20:50 - 22:00 hod. – Echt! (Praha)
 • 22:50 - 24:00 hod. – Švihadlo (Praha)

VSTUPNÉ:

 • pátek + sobota: 300 Kč
 • pátek: 200 Kč
 • sobota: 200 Kč

Předprodej vstupenek v trafice U Davida, Dobříš a na místě.

KAPELY:

Malalata - DJ set (pátek 23:00 hod.)

MALALATA je už 12 let synonymem pro jedinečnou fúzi balkan beats, gypsy music, cumbie a reggae. Každé vystoupení tohoto DJského dua je nespoutanou show plnou nakažlivé energie a 100% nasazení. Pod jeho taktovkou pulzovaly nejen kluby po celé Evropě, ale i vzdálené Japonsko a Mexiko. Duo předvedlo svou show i na festivalech Pohoda, Grape, Uprising či na jednom pódiu s esy jako Parov Stelar Band, Goran Bregović a Fanfare Ciocarlia.

Ghost of You - indie, psychedelic pop (pátek  21:20 hod.)

Mladá brněnská skupina, která se po vydání debutového alba stala jednou z nejskloňovanějších formací na české nezávislé scéně. Jejich psychedelický pop si našel své publikum nejen u nás, ale i za hranicemi. Důkazem je turné v Londýně, vystoupení na prestižním maďarském Szigetu, Donauinselfestu ve Vídni či přijaté pozvání na Eurosonic 2017 v Nizozemí. Strhující energická show v kombinaci s něžným charismatickým projevem frontmana Tomáše Novohradského přinesla kapele možnost vystoupit na Colours of Ostrava, Rock for People, Donauinselfest, MFF v Karlových Varech, Metronome festivalu či v rumunském Banátu.

U-Prag - electronica, breakbeat a Drum and Bass (pátek  19:30 hod.)

S novým albem Some Kind of Music (2019) se U-Prag navracejí ke svým tanečním kořenům a hudebním experimentům napříč žánry. Kapelu, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s přesahem do různorodých kreativních projektů. Vedle elektronické složky využívají širokou škálu živých nástrojů a zvou si zajímavé hosty, jako například smyčcové kvarteto. Kromě hudby kladou důraz také na grafickou podobu své tvorby a spolupracují s řadou vizuálních umělců.

Na svém kontě mají U-Prag kompilaci Work 2002–2007 a alba 44 thousand actors in 16 flats (2009), Seconds of Life (2015) a aktuální Some Kind of Music (2019).

Švihadlo - reggae (sobota 22:50 hod.)

Další česká klasika. V roce 1983 založil kytarista a zpěvák Petr Šturma kapelu Nouzový východ, která byla poměrně záhy přejmenována na ŠVIHADLO. Již od svých počátků se kapela orientovala na reggae, které tehdy nepatřilo v Čechách k žádaným stylům a vlastně do posluchačského mainstreamu nepatří ani dnes. Kapelou za celou dobu prošlo velké množství muzikantů.Od jejího založení jsou členy Petr Šturma (kytara, zpěv) a Marie Šturmová (konga, zpěv). K dlouholetým členům Švihadla patří i nestor české rockové scény Jiří Charypar (kytara, zpěv). Jako hosté vystupují také charismatický zpěvák, kytarista a skladatel Yannick Tevi, vokalistka Gábina Hráčková a saxofonista Bharata Rajnošek.

Echt!  - rock (sobota 20:50 hod.)

Dnes již legendární pražská kapela ECHT! dovršila v roce 2020 třicet dva let své činnosti. Byla založena na jaře roku 1988 Karlem Malíkem a partou kamarádů navštěvujících proslulou košířskou restauraci Klamovka, zvanou „Klampáč“, známou jako jakýsi tehdejší azyl pražského undrergroundu. Styl? I u kapely ECHT! se od počátku s hudebním zařazením potýkali jak kritici a novináři, tak i fanoušci a vlastně i kapela sama. Nejčastěji je používán termín pub rock. Na tuzemské scéně se ECHT! za ta léta činnosti uvelebil na pódiích klubů i festivalů po celé vlasti a na nedostatek příznivců si rozhodně nemůže stěžovat.

Lili Vilit - rock-metal (sobota  19:00 hod.)

Lili Vilit jsou pražská rock-metalová kapela složená z muzikantů, kteří již získali zkušenosti v jiných formacích. Frontmanem je od prvopočátku (2014) Viktor Holomek. Baskytarista Rostislav „Rozy“ Nenička zase stanul s kapelou Proximity na pódiu amfiteátru Lochotín jako účinkující na jednom z našich největších metalových festivalů – Metalfestu. Kapela túrovala například i v roce 2016 s hvězdou naší alternativní scény Gaia Mesiah.Tahle kapelka vám jistě zvedne tlak.

 

Těšíme se na vás!

autor článku: Jindřiška Kastnerová - KD Dobříš