Dnes je čtvrtek 8. červen, svátek má Stanislava.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Staňte se virtuálním hostem Karla Čapka

přidáno: 24. 01. 2022

Památník Karla Čapka „stěhuje“ kompletní expozici do vašeho obývacího pokoje i kapsy! Se životem a dílem velikánů Čapka, Scheinpflugové a Peroutky seznámí a k osobní návštěvě jejich venkovského domu nově zve bezplatná virtuální prohlídka.

Romantický dům se zahradou pod hrází rybníka, malebná Strž ve Staré Huti u Dobříše, uhranula nejen velikánům české literatury, novinařiny a divadla. Jak připomíná nová knížka „Čapkova Strž v obrazech“, běžní návštěvníci si předválečný venkovský dům Karla Čapka mohou prohlédnout již od roku 1963. 

Muzejní expozice prošla za skoro 60 let mnoha proměnami, před několika týdny se završila pětiletá kompletní modernizace – a výsledek byl hned nasnímán ve 3D. Formou bezplatné virtuální prohlídky je památník nově přístupný na stránkách www.capek-strz.cz nebo přes QR kód.

Na vašem displeji či monitoru se tak otevírají vstupní dveře nově zrestaurované verandy, za nimiž vás už vítá trojice dávných hostitelů. Vpravo vkročíte do místnosti s aktuální výstavou o původu slova ROBOT (do 31. března 2022) nebo se vydejte libovolným směrem po třech podlažích expozice. Výjimečně můžete přistoupit až těsně k Čapkovu pracovnímu stolu či pohodlnému křeslu a projít se také patinou vonící „Peroutkárnou“, do níž se jinak pouze nahlíží. Kompletní interiér památníku je nafocen opravdu detailně, přečtete si i většinu popisků k unikátním exponátům či fotografiím na zdech.

Tím ale dobrodružství z poznávání Strže teprve začíná! V létě se totiž virtuální prohlídka rozšíří o exteriér budovy a zahradu tonoucí ve svěží zeleni, tým památníku bude nabídku postupně obohacovat o bonusové materiály jako doplňující texty, fotografie, zajímavé odkazy…

Památník Karla Čapka bude až do konce března otevřen pouze v pracovní dny:

  • pondělí - pátek: od 9:00 do 16:00 hod.

A kde najdete podrobnosti?

 

Chcete se na této krásné, inspirativní a tvůrčí práci podílet?

Možná hledáme právě vás, kolegyni či kolegu s pracovní náplní „Průvodcovská a administrativní činnost, podíl na správě webu a sociálních sítí“. Přihlásit se můžete do 15. února 2022.

autor článku: Zdeněk Vacek - ředitel Památníku Karla Čapka