Dnes je čtvrtek 22. únor, svátek má Petr,
je Den sesterství.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Spustili jsme pro vás nový zpravodajský portál s názvem NAŠE Dobříšsko

přidáno: 20. 03. 2023

Zbrusu nový web nasedobrissko.cz se stává nástupcem dobrisskoaktualne.cz a přichází nejen se zcela novou vizuální podobou, ale i s novým konceptem celého projektu. Tento zpravodajský portál je připravený každý den vás provádět naším regionem Dobříšska, děním v okolních městech a bez jediného zaváhání vám přinášet zajímavé články, čtivé zprávy, inspirující rozhovory, zábavné soutěže, zajímavé fotoreporty i video reportáže.

Zpravodajský portál nasedobrissko.cz navazuje na více než osmileté každodenní fungování zavedeného regionálního media, které vám přinášelo zprávy přes web dobrisskoaktualne.cz. Nový web na nové adrese nabízí moderní vzhled, přehlednější prostředí, více informací, představuje celý redakční tým a v neposlední řadě je kompaktní s mobilními zařízeními. Aktuální krátké zprávy o dění a zajímavostech nejen z Dobříšska, ale také z Mníšku pod Brdy a dalších míst, vám budeme nadále přinášet jak přes facbookový profil, tak nově také přes Instagram. Návštěvníci, čtenáři a sledující webu i sociálních sítí se mohou těšit mimo jiné na pravidelné soutěže, kulturní přehledy, upoutávky na nejrůznější akce, oblíbené tipy na výlet i další aktuality.

Proč došlo k tak velké změně vysvětluje vedoucí redakce Denisa Havlíčková: „Návštěvnost našeho webového portálu se za poslední roky stále zvedá a staré webové stránky už dávno volaly po své modernizaci. Dlouho jsme s lidmi z redakce hledali tu správou cestu a já jsem moc ráda, že se nám nakonec podařilo spojit se s mistryněmi ve svém oboru a postavit tak zcela novou značku s novým vizuálem, moderním webem a krásným logem.  Řekla bych, že dneska jsem ještě víc nadšená, než když jsme v roce 2015 spouštěli Dobříšsko aktuálně. Dobře si vzpomínám, jak se mi tehdy doslova klepaly ruce při psaní každého článku a následném rozklikávání komentářů na Facebooku. Dnes je za mnou a za mým týmem vidět každodenní osmiletá práce, a já jsem tak mnohem klidnější, a hlavně mnohem více přesvědčenější o tom, že tento regionální web odvádí užitečnou práci pro mnoho lidí, organizací, firem i obcí nejen z našeho regionu. Práce naší redakce pomáhá zviditelňovat úžasné, pracovité a inspirativní lidi z Dobříšska, upozorňuje na zajímavosti, zviditelňuje obce, města i celý region, pomáhá významným způsobem propagovat neziskový sektor a v neposlední řadě upozorňuje na důležité informace od hasičů, záchranářů a policistů. Jsem upřímně vděčná za to, že si lidé pomalu uvědomují hodnotu tohoto média a začínají si naší každodenní práce vážit.“

NAŠE Dobříšsko nabízí všechno, na co jste byli zvyklí, a ještě něco navíc!

Portál, ze kterého se vyklubalo nasedobrissko.cz navštěvuje měsíčně okolo 20 000 čtenářů a stále přichází tisíce nových uživatelů, kteří u nás tráví okolo dvou minut svého času. Facebookový profil má aktuálně téměř 3 500 sledujících a my věříme, že i nový instagramový profil si rychle získá své fanoušky.

Portál eviduje také vzrůstající zájem o prostor z řad různých zdravotních i vzdělávacích institucí, od pořadatelů akcí, podnikatelů, ale i ze strany vedení měst a obcí, politických stran i soukromých subjektů. Nový design webu nasedobrissko.cz tak jistě bude i pro ně velmi přínosný.

„Redakce tohoto média pomáhá nejen našemu Rodinnému centru Dobříšek, ale celému neziskovému sektoru na Dobříšsku již několik let. Zdarma informuje veřejnost o dění, propaguje akce, činnost, aktivity. Spojuje místní obyvatele a významným způsobem ovlivňuje pozitivně image událostí, obcí, organizací, institucí a někdy i společenské atmosféry. Tento zpravodajský portál informuje nezávisle a již mnoho let je zásadním informačním kanálem s regionálním přesahem. Kromě aktuálních článků považujeme za jeho důležitou součást také velmi dobře fungující kalendář akcí. Kvalitou podávaných zpráv a pečlivostí s jakou je redaktoři zpracovávají je pro nás nyní nasedobrissko.cz zásadním mediálním partnerem, který pomáhá zlepšovat život na Dobříši i v jeho širokém okolí,“ říká koordinátorka Rodinného centra Dobříšek Tereza Klorová Studená, jejíž slova potvrzuje také lektorka centra a jeho dřívější koordinátorka Veronika Liotard.

Spolupráci s redakcí si chválí ale i soukromí podnikatelé. „Žijeme na malém městě, což přináší svá pozitiva i negativa. Zvláště pro malé podnikatele a živnostníky je zde mnohdy velmi těžké vytvořit si zde pozitivní image, okruh stálých klientů, a hlavně v posledních letech bylo vůbec náročné zde naše podnikání udržet. Jakmile mě napadlo uspořádat právě jako poděkování pro naše stálé klienty a samozřejmě trochu i pomoci zviditelnění obchůdku Kožená galantérie Dobříš naši první módní přehlídku, hned jsem věděla, že ohledně pomoci s propagací oslovím právě Denisu. Její práce se mi nesmírně líbí, její osobní přístup, komunikace, pečlivost a v neposlední řadě pozitivní energie mi hodně pomohla. Spolupráce na propagaci a reklamě na tomto médiu má opravdu smysl,“ říká Hanka Kolková z obchodu Kožená galantérie Dobříš.

„Udržet se na malém městě jako podnikatel, a zvláště v gastro oboru bylo v posledních letech náročné. Byl to opravdu velký stres a my jsme s kolegou Romanem nesmírně vděční za podporu všech našich přátel, kamarádů a hlavně zákazníků. Jedním z těch velkých pomocníků je už dlouho také redakce Dobříšska aktuálně. Jejich práce si nesmírně vážíme a jsme opravdu rádi, že právě u nás funguje tak kvalitní a nezávislé médium, na kterém se vždy rádi zviditelníme,“ říká Roman Pešta, spolumajitel oblíbených dobříšských restaurací Tankovna Modrá Kočka a Zámecká restaurace Dobříš.

Pomáháme a jsme vděční, že letos dalo město Dobříš podporu i nám

Aktualizace portálu nasedobrissko.cz je reakcí na zájem čtenářů, přispěvatelů, inzerentů a sledujících. Nemalou část redakční práce dlouhodobě tvoří i mediální pomoc různým prospěšným projektům z oblasti kultury, sportu a dalších volnočasových aktivit pro děti, dospělé i seniory. „V letošním roce poprvé získalo naše regionální medium významnou finanční podporu také od města Dobříš v hodnotě 54 931 Kč, za což tímto velmi děkujeme,“ dodává Denisa Havlíčková.

„Dobříšsko je živel a stále je o čem psát, co vyprávět. Udržet v této době na tak malém prostoru nezávislé, slušné a nebulvární médium, chce obrovskou vytrvalost, odvahu, a zvláště v době politických pří nesmírnou odolnost. Já osobně si velmi vážím možnosti být součástí této redakce a vnímám, že jsme možná jediným takto malým regionem v celé České republice, který má něco tak úžasného k dispozici. Jsem hrdá, že se nám nyní podařilo vytvořit nasedobrissko.cz, odstartovat novou etapu celé této organizace a já stejně jako mí kolegové se budeme dál snažit Denise pomáhat, psát, fotit, natáčet, tvořit a rozvíjet naši činnost, aby dál měla smysl, dělala radost a snad měla i pozitivní vliv na naše maloměstské a vesnické životy,“ dodává s úsměvem redaktorka Milada Svobodová.

 

 

autor článku: redakce DA