Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

SOLO Latin dance pro ženy aneb Divadelní spolek Kruh rozšiřuje svou činnost

přidáno: 05. 12. 2022

Divadelní spolek Kruh nově rozšiřuje svou činnost o tance pro ženy a přichází s tanečním projektem „Roztančíme město?“ „Roztančíme Dobříš!“.

Už 17. prosince (sobota) zveme dobříšské ženy do orlovny na workshop latinsko-amerických tanců, na první ochutnávku. Strávíme spolu 90 minut v rytmu tanců chacha, rumba, jive a samba. Není třeba obav, pokud jste dlouho nebo ještě nikdy netančila. Všechny tance si společně projdeme od základních kroků až k jednoduchým choreografiím.

Od ledna do května se budeme scházet pravidelně a naplňovat náš cíl: inspirovat k tanci a radosti z něj ženy bez rozdílu věku, tanečních zkušeností/nezkušeností, tvarů.

Chceme rebelovat a nabourat doposud nepřekonaný stereotyp, že tanec je jen pro mladé. Naopak budeme podporovat dostupnost tance pro ženy všech generací a jejich setkávání.

Projekt „Roztančíme město?“ „Roztančíme Dobříš!“ je výzva pro všechny! Zapojíme co nejvíce Dobříšanek, Dobříšanů a Dobříšat do nácviku jednotné choreografie, takzvaného flash mobu, a společně si ji zatančíme u příležitosti májových slavností. Podaří se nám společně roztancovat Dobříš? Ke spolupráci oslovíme dobříšské školy, spolky, kluby a organizace. Součástí projektu bude i natočení videoklipu… Ale víte co, o tom více až v lednu. Prozradíme jen, že se můžete těšit na milé překvapení!

autor článku: Helena Langerová