Dnes je sobota 31. říjen, svátek má Štěpánka,
je Světový den spoření.

Náš region

Jak hrála rocková kapela Blaženka pro dobříšské varhany?

přidáno: 12. 08. 2020

Letní koncerty pro dobříšské varhany přináší zcela jiný žánr, než na který byli lidé dosud zvyklí. Změna se ovšem vyplácí a na účtu pro jedinečný hudební nástroj do kostela Nejsvětější Trojice v Dobříši postupně přibývají tolik potřebné finance. K poslednímu rockovému koncertu žižkovské kapely Blaženka se vyjádřil za Sdružení pro obnovu dobříšských varhan pan Ivo Kylar.

Sdružení pro obnovu dobříšských varhan sáhlo do jiných vod, než bylo doposud zvykem a nabídlo kvalitní rockovou hudbu i pro posluchače jiných žánrů než je vážná hudba a vyplatilo se to.

Oslovili jsme žižkovskou legendární rockovou skupina „Blaženka“, která zahrála bez nároku na honorář na podporu projektu obnovy varhan v restauračním zařízení Krmelec Vlaška.

Přesto, že byl 9. srpna horký nedělní večer a mnoho lidí zůstalo někde u vody, tak koncert potěšil účastníky všech věkových skupin, kteří na koncert přišli. Byla výborná atmosféra a mezi hudebníky a posluchači byl navázán kontakt a obě strany si to evidentně užívaly.

Třicetiletá Blaženka je v nejlepších letech a ukazuje se, že její hudba a texty jsou stále nadčasové. Jejich rock, pop či alternativní žánr pro nás starší připomíná hudbu Vladimíra Mišíka, což neubírá nic na kvalitě a vkusu a doufejme, že ještě nějaký čas bude ozdobou pražské hudební scény. Tak snad zase někdy příště.

Děkujeme všem přispěvovatelům a především skupině Blaženka.

Na veřejnou sbírku pro obnovu varhan se vybralo 13 967 Kč.

Malou ukázku přímo z koncertu Blaženky, který se odehrál na zahrádce restaurace Krmelec Vlaška naleznete na facebookovém profilu Varhany Dobříš:

autor článku: Ivo Kylar - Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši