Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Prosincový program v KD Dobříš musel být opět omezen

přidáno: 02. 12. 2021

Kulturní život je už druhým rokem značně omezen po celé České republice. Své o tom vědí i v KD Dobříš, kde jsou neustále nuceni řešit změny, přesouvání a rušení koncertů, výstav a dalších akcí. Program na prosinec je tak v tuto chvíli značně omezen, ale i tak se vedení dobříšského kulturáku stále snaží realizovat co největší počet akcí.

Rok se s rokem sešel a ředitelka dobříšského kulturáku bohužel může opakovat svá slova z loňského roku…

„Je těžké předjímat, co bude za měsíc, je těžké a neradostné učinit definitivní rozhodnutí, že to, co je již připravené, musíme opravdu zrušit a odložit až do doby, kdy se vrátíme k normálnímu životu… Aktuálně nám ale nic jiného nezbývá a my doufáme, že se situace bude postupně zlepšovat a nový rok 2022 přivítáme již s pozitivnější náladou a vyhlídkami,“ říká Jindřiška Kastnerová za svůj tým Kulturního střediska Dobříš a dodává:Vážení a milí Dobříšané, přejeme vám opět krásné Vánoce provoněné vůní jehličí, punče i tradičního vánočního cukroví. Vánoce plné klidu a pohody. Do nového roku si určitě všichni budeme opět přát hodně zdraví a úspěchů… Složité a pro mnohé bolestné roky 2020 i 2021 nám daly plně pocítit pravý obsah těchto slov, která jsme dosud vyslovovali tak lehce a mnohdy i formálně. Proto vám do roku 2022 opravdu upřímně přejeme především pevné zdraví a vnitřní sílu k překonání všech překážek a ztrát, které nám tyto roky přinesly. Těšíme se na setkání v kulturním domě i kdekoli jinde!!“!

Prosincový program v KD Dobříš

2. prosinec - Snow film fest 2021 - Zažij dobrodružství na plátně tvého kina

Filmová přehlídka o extrémních zimních sportech, která vás rozhodně bude bavit.

Více informací o promítaných filmech na www.snowfilmfest.cz.

PROGRAM:
19:30 hod. - 1. promítací blok

 • Crossing Lebanon (Německo, 2020)
 • Viktor (Slovensko, 2019)
 • Float to Ski (USA, 2020)
 • Persian Lines (ČR, 2019)

21:20 hod. - 2. promítací blok

 • K2: The Impossible Descent (Polsko, 2020)
 • Hors Piste (Francie, 2018)

MÍSTO A ČAS KONÁNÍ:

 • Společenský sál KD od 19:30 hod. 

VSTUPNÉ:

 • 50 Kč (děti, studenti do 26 let, senioři, ZTP)
 • 100 Kč (ostatní)

Stolové a divadelní uspořádání hlediště. 

Vstupenky bude možné zakoupit až na místě při vstupu na promítání.

22. prosinec - Magická vánoční noc – vánoční koncert na zámku

Na koncertu zazní krásná vánoční hudba od Mozarta, Vivaldiho, Corelliho a dal., nebudou chybět ani vánoční koledy a také hudební vzpomínka na dva geniální umělce Enia Morriconeho a Karla Gotta.

Hrají: Komorní sdružení SOČR a sólisté České filharmonie Vlastimil Kobrle (housle), Andrea Rysová (flétna) a Zdeněk Rys (hoboj).

Koncertem provází herec Radek Valenta alias statečný Jindřich z Troškovy Princezny ze mlejna. Dramaturgie a režie koncertu: Ludvík Sklenář.

MÍSTO A ČAS KONÁNÍ:

 • Zrcadlový sál zámku Dobříš od 18:30 hod. 

VSTUPNÉ:

 • 450 Kč (1. - 4. řada)
 • 400 Kč (5. - 8. řada)
 • 300 Kč (9. - 13. řada)

Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš.

Výstava Bezčasí

Vystavují členové Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích.

V rámci oslav třicetiletého výročí existence Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se v kulturním domě v Dobříši koná výstava s názvem Bezčasí, na které svá díla představují členové Katedry výtvarné výchovy PF – Petr Brožka, Ivan Bukovský, Olga Divišová, Josef Lorenc, Aleš Pospíšil, Karel Řepa, Petra Vichrová a Lenka Vilhelmová. Součástí expozice jsou kresebná, malířská, grafická a sochařská díla realistického i abstraktního charakteru inspirovaná přírodou, konkrétními každodenními či naprosto banálními situacemi, se kterými se mohl setkat každý člověk.

MÍSTO KONÁNÍ:

 • Výstavní sál KD Dobříš.

VSTUPNÉ:

 • ZDARMA

Výstava potrvá do 19. prosince 2021. Otevřeno: pondělí - čtvrtek 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, neděle 14:00 - 16:00 hod.

TIP NA NETRADIČNÍ VÁNOČNÍ DÁREK – vstupenka na kulturní akci

Písničky bratří Nedvědů – koncert Vojty Nedvěda a skupiny Tie Break

Uslyšíte ty nejkrásnější a nejznámější písničky bratrů Nedvědových, z nichž mnohé již zlidověly, např. Stánky, Růže z papíru, Jižní Kříž či Igelit.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční v pátek 14. ledna 2022 od 20:00 hod. v KD Dobříš, si můžete zakoupit v předprodeji již od 7. prosince 2021 v Informačním středisku Dobříš. Vstupné: 350 Kč. Vstupenky nelze rezervovat!

Nová expozice v depozitu Muzea města Dobříše

Muzeum města Dobříše připravilo ve svých prostorách novou expozici „Dobříš od pravěku do současnosti“, která navazuje na stálou výstavu „Stará Dobříš“. S využitím nových vitrín se podařilo vystavit ve čtyřech místnostech depozitu na mírovém náměstí exponáty od doby kamenné v podobě kamenomlatů a pěstních klínů až do druhé poloviny 20. století, která je zde prezentována dobovými elektrospotřebiči, předměty denní potřeby či tiskem. Nejvíce jsou zastoupeny exponáty z 19. století.

Výstava je veřejně přístupná v otvíracích hodinách depozitu: 

 • v úterý 9:00–12:00 a 13:00–17:00 hod.
 • ve středu 13:00 - 18:00 hod.
 • ve čtvrtek 9:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00 hod. (kromě státních svátků a dovolené)

VSTUP ZDARMA

Návštěvu skupiny nad 10 osob si, prosím, objednejte předem prostřednictvím mailu jan.michl.muzeum.dobris@gmail.com nebo telefonicky na č. +420 778 533 161.

PŘIPRAVUJEME NA LEDEN:

14. ledna 2022 - Písničky bratří Nedvědů

 • koncert Vojty Nedvěda a skupiny Tie Break

28. ledna 2022 United Flavour

 • koncert

autor článku: redakce DA (www.kddobris.cz)