Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

www.hfad.cz/

Program letního Kina na kolečkách v zámeckém anglickém parku na Dobříši

přidáno: 08. 06. 2021

Pokud jste fanoušky filmu a libujete si ve sledování filmového plátna pod širým nebem, máme pro vás skvělou zprávu! Do anglického parku u dobříšského zámku, opět míří s kulturním zážitkem putovní Kino na kolečkách.

Už tři roky za sebou přijíždí letní Kino na kolečkách do našeho města a přiváží nevšední filmové zážitky. V loňském roce promítání navštívilo několik stovek malých i velkých diváků a všichni se dobře bavili. 

Kino na kolečkách bude promítat v příjemném prostředí zámeckého parku

Na film pod širým nebem se můžete přijít podívat (tak jako už loni) do nádherného prostředí zámeckého anglického parku, který pro tento účel poskytla rodina Colloredo-Mannsfeld.

Program Kina na kolečkách

Organizátoři za město Dobříš a majitelé Kina na kolečkách připravili k promítání hned několik zajímavých snímků. Na plátno „letňáku“ v Dobříši míří filmová potěšení v podobě pohádky, komedie a rodinného filmu. V hledišti dobříšského letního kina se můžete poprvé usadit už zítra. Dříve se tady objevovaly filmy všeho druhu (animované, české, zahraniční, komedie, akční, …), ale letos organizátoři opět vsadili na českou tvorbu.

První promítání: pohádka Princezna zakletá v čase

Už tuto středu 9. června 2021 od 21:45 hod. uvede letní Kino na kolečkách novou filmovou pohádku s názvem Princezna zakletá v čase.

„Mladá a rozmazlená princezna Ellena musí v jednom opakujícím se dni zabránit zakletí celého království a nalézt své čisté srdce, aby tak přemohla temnotu seslanou zlou sudičkou,“ uvádí k představení pohádky její tvůrci.

A co píše k pohádce portál www.csfd.cz? Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

V hlavních rolích hrají: Natalia GermaniEliška KřenkováMarek LamboraJan RévaiSimona ZmrzláRoman ZachVeronika FreimanováMartin DejdarMartin Písařík a další.

Červencové promítání: komedie Matky

Ve středu 7. července 2021 od 21:45 hod. se můžete těšit na další českou novinku letošního. Tentokrát se bude promítat komedie s názvem Matky.

Tvůrci k filmu uvádí: „Čtyři nejlepší kamarádky jsou elegantní, sebevědomé, chytré, užívají si, a probírají spolu chlapy, vztahy a sex. K tomu se ale taky starají o děti, nebo je právě porodily, případně jsou těhotné. Sára má hezký zadek, a tak ho začala fotit a žít ve světě sociálních sítí. Jako úplně čerstvá matka se chystá napsat knihu, ale představovala si to celé nějak jednodušší. Hedvika žije tak trochu ve zlaté kleci, její manžel workoholik moc doma není, a tak není divu, že ji okouzlí mladý zpěvák David. Zuzana je po rozchodu s Kamilem, bez peněz, prostě upracovaná a uhoněná matka dvou sígrů. Zato Eliška má skvělého kluka, nesnesitelné rodiče, je těhotná a je jí špatně úplně ze všeho. Ale hlavně mají jedna druhou...“

V hlavních rolích hrají: Hana VagnerováPetra HřebíčkováSandra NovákováGabriela MarcinkováJakub PrachařJiří LangmajerŠtěpán BenoniVladimír Polívka a další.

Srpnové promítání: rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít

Poslední promítání si můžete užít ve středu 18. srpna 2021 od 21:00 hod. s filmem Gump – pes, který naučil lidi žít, byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy od spisovatele Filipa Rožka.

ČSFD k tomuto rodinnému filmu uvádí: Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“
On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také  o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle a nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Ano i v tom vašem, ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Dám svoji duši za to, že kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, tak pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená. Tenhle film vám také otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit. Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata  a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich. (Bioscop)

V hlavních rolích hrají: Boleslav PolívkaEva HolubováIvana ChýlkováKarel RodenJana PlodkováRichard KrajčoPatricie PagáčováMarek TaclíkZbigniew Czendlik a další.

Občerstvení a vstupné letního Kina na kolečkách

Kino bude pro návštěvníky otevřeno vždy hodinu před samotným promítáním a na místě bude možné zakoupit malé občerstvení.

Pro letní kino je vyhrazena louka v zámeckém parku, kterou mohou diváci využít pro „piknikové posezení“ na vlastní dece.

Cena vstupenky od 95 Kč.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)