Dnes je středa 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Přijměte pozvání na cyklus cestovatelských besed s názvem NAŠI NAŠIM

přidáno: 09. 01. 2023

V únoru odstartuje v Dobříši cyklus vyprávění o cestování, přírodě a dalších zajímavostech z koutů dalekých i blízkých. Využijte možnosti poslechnout si povídání, shlédnout fotografie a užít si příjemné pozdní odpoledne doma na Dobříši, ale přitom v krajích nám velmi vzdálených, nebo třeba jenom v krásné přírodě, kterou máme doslova za humny. Všude vás mohou překvapit zcela neznámá místa a potěšit vyprávění našich známých jiným pohledem.

Setkání s tématem cestování budou realizována ve zbrusu nových prostorech denního stacionáře v Domě pečovatelské služby města Dobříše, za podpory ředitelky této organizace Dagmar Mášové. Společná setkání se zde uskuteční každou únorovou středu od 17:00 hodin.

A proč je cyklus těchto besed nazvaný NAŠI NAŠIM? Protože vyprávět přijdou lidé, žijící či pracující na Dobříši a v blízkém okolí. Naši přednášející nejsou profesionální cestovatelé, ale lidé, kteří se dostali na krásná místa, kde viděli mnoho zajímavého a rádi se s námi podělí o své zážitky a zkušenosti z cest. Nečekejte tedy cestovatele, který se stejnou přednáškou navštívil již nespočet jiných českých měst. Počítejte se sousedským vyprávěním lidí, které možná poznáte ze zcela jiného pohledu. Přednášky budou doplněny o prezentace plné fotografií a videí, které vám budou promítány pomocí moderní techniky.

Záštitu nad touto aktivitou převzala Alena Harmanová, vedoucí Odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Dobříš, která zároveň koncept celého cyklu připravila.

„Bráním se mluvit o této akci jako o přednáškách. Očekávám spíše příjemné sousedské setkání se sny o cizích krajích. Vyprávět přijdou moji přátelé a kolegové, takže se na všechna setkání už teď moc těším. A samozřejmě jim moc děkuji, že do toho se mnou šli. Pevně doufám, že se celá akce bude Dobříšákům a nejen jim líbit, protože proto to všichni děláme,“ zve širokou veřejnost k návštěvě jednotlivých přednášek jejich hlavní organizátorka Alena Harmanová.

Přijměte tedy pozvání a přijďte si v únoru poslechnout:

Z Dobříše na Nový Zéland

  • středa 1. února 2023 od 17:00 hod.
  • přednáší: Helena Černohorská a Miroslav Landa

Krásy okolních obcí Dobříše

  • středa 8. února 2023 od 17:00 hod.
  • přednáší: Milada Svobodová (foto: Jiří Kozel)

Neznámý Surinam

  • středa 15. února 2023 od 17:00 hod.
  • přednáší: Dagmar Smrčinová

Živé Thajsko

  • středa 22. února 2023 od 17:00 hod.
  • přednáší: Pavel Vonášek

Cestovatelský cyklus besed NAŠI NAŠIM je určen široké veřejnosti a všechna setkání jsou zcela zdarma. Lidé, kteří se podílejí na celé organizaci, ale i samotní přednášející realizují tyto večery z vlastního nadšení a bez jakéhokoli nároku na honorář.  „Potěší nás, pokud i samotní návštěvníci přinesou například něco dobrého na zub nebo něco zajímavého k danému tématu. Myslím, že to mohou být velmi příjemně strávené společné večery při kterých se můžeme inspirovat navzájem,“ dodává Alena Harmanová.

Vzhledem k omezené kapacitě prostoru, ve kterém se budou setkání konat, doporučujeme si místa na konkrétní besedu rezervovat předem formou SMS na tel. 605 929 910.

Zájemci o cestování se mohou těšit, že tento cyklus besed bude pokračovat vyprávěním o dalších zajímavých místech s dalšími lidmi z našeho okolí.

autor článku: redakce DA