Dnes je pátek 3. duben, svátek má Richard,
je Mezinárodní den spodního prádla.

Náš region

Divadlo jako prádelna špinavých peněz

přidáno: 25. 02. 2020

První premiérovou inscenací v letošním roce je bláznivá situační komedie ze současnosti Špinavý obchod. Inscenace svým žánrem bude trochu připomínat Habaďůru.

Mandy a Tania jsou dvě tanečnice z londýnského nočního klubu. Děj celé hry se odehrává v bytě jedné z nich. Jeho majitelem je však mafián Velký Mack, který jej využívá i k praní špinavých peněz.

Dramaturgyně Pavlína Schejbalová prozradila: „ Děj začíná tím, že se ráno v bytě vzbudí dva lidé, kteří se tam vůbec vzbudit neměli. Jsou nazí a překvapení. Jedna z postav je tanečnice Mandy a na gauči se vedle ní probudí mladý kluk Larry. Oba se krátce předtím seznámil v nějakém baru. Mandy se vyděsí, protože každou chvíli má přijít Velký Mack. Larry samozřejmě nestíhá odejít. V té chvíli se roztáčí kolotoč různých situací, všelijakých záměn lidí.“

Autorem hry je britský dramatik, spisovatel a herec Robin Hawdon. Jeho hry jsou považovány za nejlepší situační komedie, moderní frašky. Nejslavnější je určitě Dokonalá svatba, která je uváděna doslova po celém světě.

Pod taktovkou Milana Schejbala se v rolích představí také oba noví členové hereckého souboru Lucie Valenová a Kryštof Grygar. V dalších rolích uvidíte Elišku Nejedlou, Vladimíra Seniče, Petra Floriána, Roberta Tylečka a Petra Bednáře.

První premiéru můžete vidět ve čtvrtek 27. února od 19:00 hod. Druhá premiéra následuje  v pátek 28. února, také od 19:00 hod.

Vstupenky na premiéru si můžete zakoupit přímo na webových stránkách divadla.

autor článku: Andrea Vasilová - Divadlo A. Dvořáka Příbram