Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Před Vánoci se nám život alespoň trochu vrací i do kulturáku na Dobříši

přidáno: 04. 12. 2020

Jindřiška Kastnerová z Kulturního domu Dobříš upřesnila informace k aktuálnímu vývoji a možnostem dobříšského kulturáku v rámci rozvolňování vládních opatření. Co se otevírá a na co si ještě budeme muset počkat?

Čtvrteční rozvolnění některých bezpečnostních opatření na oblast kultury příliš velký vliv nemají. Kulturní dům Dobříš tak stále zůstává pro veřejnost uzavřen. Otevřít by se však mělo od 15. prosince 2020 Muzeum hraček, které patří pod jeho správu.

 

Více už ve vyjádření ředitelky Kulturního domu Dobříš:

Vážení a milí,

ačkoli se situace ohledně šíření koronaviru postupně zlepšuje, pro nás, pořadatele kulturních akcí, se bohužel nic zásadního nemění.

Stále se nemůžeme sejít ve větším počtu, a tudíž musíme i nadále rušit plánované akce, na které jsme vás chtěli pozvat. Patří mezi ně každoroční Setkání se sv. Mikulášem a rozsvícení vánočního stromu, které vždy přiláká na dobříšské náměstí stovky místních i přespolních návštěvníků. Je nám nesmírně líto, že jednou ze zrušených akcí je i tradiční vánoční koncert na zámku Dobříš - nádherná a vždy okamžitě vyprodaná kulturní událost, kterou již mnoho let pořádá kulturní středisko ve spolupráci s hudebníkem a nadšeným organizátorem Ludvíkem Sklenářem.

Je těžké předjímat, co bude za měsíc, je těžké a neradostné učinit definitivní rozhodnutí, že to, co je již připravené, musíme opravdu zrušit a odložit až do doby, kdy se vrátíme k normálnímu životu… Aktuálně nám ale nic jiného nezbývá a my doufáme, že se situace bude postupně zlepšovat a nový rok 2021 přivítáme již s pozitivnější náladou a vyhlídkami… 

Vážení a milí Dobříšané, přejeme vám krásné Vánoce, letos asi skromnější na dárky a vzájemná setkání, ale snad o to klidnější a intimnější. Do nového roku si určitě všichni budeme opět přát hodně zdraví a úspěchů… Složitý a pro mnohé bolestný rok 2020 nám dal plně pocítit pravý obsah těchto slov, která jsme dosud vyslovovali tak lehce a mnohdy i formálně.

Proto vám do roku 2021 opravdu upřímně přejeme především pevné zdraví a vnitřní sílu k překonání všech překážek a ztrát, které nám tento rok přinesl.

Těšíme se na setkání v kulturním domě i kdekoli jinde, už se nám po vás opravdu stýská!!!

Za zaměstnance Kulturního střediska Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová

 

Vzhledem ke zmírnění bezpečnostních opatření se přeci jen trochu života do dobříšského kulturáku vrací. Taneční škola Dohnal Dancing tady od 8. prosince 2020 povede večerní taneční kurzy pro ženy. Probíhat mohou také bohoslužby Křesťanského společenství víry a vypadá to, že se opět rozběhnou i kurzy autoškol.

Informace k plánovanému prosincovému programu KD Dobříš

ZRUŠENO:

  • 23. listopadu-20. prosince 2020

Broumovská skupina kostelů a Památky osiřelé (fotografie)

  • 3. prosince 2020

Snow film fest přehlídka filmů s tematikou outdoorových zimních sportů

  • 6. prosince 2020

Setkání se sv. Mikulášem a rozsvícení vánočního stromu

  • 18. prosince 2020

Vánoční koncert na zámku

autor článku: redakce DA