Dnes je pondělí 25. květen, svátek má Viola,
je Mezinárodní den ztracených dětí.

www.facebook.com/%C5%BDiv%C3%A1k-do-ob%C3%BDv%C3%A1ku-100112391648351/

Nová premiéra příbramského divadla je nejvíc nejlegračnější fantasy!

přidáno: 16. 12. 2019

Příbramské divadlo představí novou divadelní inscenaci ještě v tomto roce. V pátek 27. prosince tak premiérově uvede hru Terryho Pratchetta - Soudné sestry.

Příhody ze Zeměplochy se vracejí v té nejvíc nejlegračnější fantasy!

Tentokrát jde o korunu - kdo chce zkázu království a kdo je skutečným Králem!? Příběh je chytrou a vtipnou variací na slavného Shakespearova Macbetha, ale připomene vám i české pohádky. Vévoda a vévodkyně usilují o trůn, vypadá to zle, napětí stoupá… A tehdy se do příběhu vloží trio soudných sester, čarodějnic, aby za pomoci herecké tlupy, šaška a ducha zavražděného krále dobro mohlo zvítězit!!! A nebyl by to Terry Pratchett, aby se v příběhu neobjevily zcela překvapivé okolnosti, humor, láska, dojetí a nakonec i překvapivé rozuzlení.

Autor má řadu příznivců, kteří se i u nás sdružují v různých fanouškovských klubech. Také diváci příbramského divadla Terryho Pratchetta znají. V divadle se hrála jeho hra Stráže! Stráže!

Soudné sestry je humoristický fantasy příběh, šestý ze série Zeměplocha. Děj, ne nepodobný Macbethovi a Hamletovi, se točí kolem tří čarodějek: Bábi Zlopočasné, Stařenky Oggové a Magráty Česnekové. Těm se nelíbí krutovláda vévody Felmeta, který se ujal moci poté, co zavraždí krále Verence. Proto se čarodějky snaží znovu dostat na trůn pravého krále, Verencova syna Tomjana. Protože ale neví, jak by se zbavily vévody Felmeta a jeho manželky, posunou čas v Lance o patnáct let dopředu, aby mohl Tomjan vznést požadavky na trůn.

Co říká o hře její dramaturgyně a které herce uvidíte na pódiu?

Dramaturgyně Pavlína Schejbalová uvedla: „Jedná se o kultovní záležitost. Držíme se víc knihy, než dramatizace. Bude v ní obsazen téměř celý soubor“. V inscenaci pro celou rodinu nebudou chybět ani kouzla a čáry.

V rolích uvidíte Helenu Karochovou, Kateřinu Fixovou, Elišku Nejedlou, Jana Konečného, Radomíra Švece, Lukáše Typlta, Petra Floriána, Martina Dusbabu, Annu Fixovou, Vladimíra Seniče, Václava Rašilova, Šimona Knápka, Roberta Tylečka, Petra Beleše a Michala Kubouška.

Pojďte o svátcích do divadla...

Vstupenky na premiéru 27. prosince si můžete zakoupit přímo na webových stránkách divadla. Soudné sestry budou uvedeny v 10:00 hod. a v 19:00 hod. Další představení je pak odehraje hned 28. prosince v 19:00 hod. 

autor článku: Andrea Vasilová - Divadlo A. Dvořáka Příbram