Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

www.hfad.cz/

Památník Karla Čapka: Radost pro oči i uši

přidáno: 10. 11. 2021

Také máte rádi toulky po Dobříšsku a jako lokálpatrioti jste hrdí na úspěchy místních lidí? Pak si určitě nesmíte nechat ujít novou část stálé expozice Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše věnovanou tradici hutí, hamrů a sléváren! Jako bonus vás čekají Čapkovy povídky namluvené známými herci.

Nová expozice „Po stopách hutí a hamrů v kraji Čapkovy Strže“ mapuje proměny industriální krajiny za uplynulá čtyři století. Nechybí rekapitulace nedávné historie a současnosti obce Stará Huť, na fotografiích dost možná poznáte své příbuzné, kamarády, známé. Informační panely s obrazovkou jsou instalovány v magickém industriálním prostoru původní garáže Karla Čapka. Stará Huť, s. r. o., místní umělecká slévárna rodiny Svojitkovy, tu navíc prezentuje svoji dlouhou tradici a zajímavá díla z litiny či bronzu, která šíří slávu místního slévárenství v řadě českých a moravských měst i za hranicemi.

Před prohlídkou muzea si můžete vychutnat vycházku v rozlehlé zahradě. Je jen na vás, jestli se nejdříve vydáte po stopách Karla Čapka, Olgy Scheinpflugové a Ferdinanda Peroutky prostřednictvím letos modernizované expozice umístěné ve třech podlažích, nebo zda se zaposloucháte do nahrávek cyklu povídek namluvených herci pražského Divadla Na Fidlovačce v rámci covidového projektu „Nehrajeme. Čteme Čapka!“. Vybrali pro vás povídky Básník, Kupón, Případ Dr. Mejzlíka, Smrt barona Gandary, Telegram, Ukradený spis, Věštkyně a Zločin na poště.

Zkrátka podzim v zahradě a domě na Strži je zárukou nezapomenutelných zážitků, a to za každého počasí. V listopadu máme otevřeno již jen v pracovní dny, tedy od pondělí do pátku 9:00-16:00 hod.

Těšíme se na viděnou!

 

Kde najdete další zajímavé informace z památníku, fotografie a podrobnosti k plánovaným akcícm?  

autor článku: Kolektiv Památníku Karla Čapka