Dnes je středa 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Na 1. ročníku SCHOOL FEST DOBŘÍŠ se představí naši mladí talentovaní herci

přidáno: 05. 02. 2023

Divadlo je tvůrčí proces a náš divadelní spolek KRUH se rozhodl, že do něj zapojí i děti z Dobříše a blízkého okolí. Na začátku června letošního roku se tak můžete těšit na 1. ročník Dobříšského divadelního festivalu základních škol, který dostal název SCHOOL FEST DOBŘÍŠ!

„K naší radosti se do 1. ročníku tohoto festivalu přihlásilo hned šest tříd, a to z obou základních škol na Dobříši a dále divadelní soubory ze základních škol ve Staré Huti a Rosovicích,“ říká hlavní tvůrce celého festivalu základních škol v Dobříši a otec původní myšlenky Erik Pergl.

Za náš divadelní spolek KRUH musíme ale v první řadě poděkovat všem skvělým paním učitelkám. Právě ony do toho jdou společně s námi a budou se svými žáky trávit hodiny a hodiny svého času na zkouškách jejich představení. Už teď se těšíme na všechna vystoupení, která budete moci vidět v kulturním domě na Dobříši.

Proč vlastně dětský divadelní festival vzniká a co nám všem má přinést a ukázat, říká jeho organizátor Erik Pergl: „Divadlo je něco, co nám dává možnost se odtrhnout od každodenní reality a dětem se projevit jejich osobitým způsobem, získat nové zkušenosti, které jim divadlo v tvůrčím procesu přinese. Naším hlavním cílem je, aby dostaly prostor a učily se samy zapojovat do kulturního dění ve svém okolí. Aby mohly být hrdé, že mohou dobře reprezentovat své školy a tím si tvořily svůj vztah ke kultuře. Když se budou umět zapojovat do kolektivního procesu, který ovlivní svým veřejným vystoupením, pozitivně je to může provázet životem.“

Na 1. ročník Dobříšského divadelního festivalu základních škol s názvem SCHOOL FEST DOBŘÍŠ se můžete těšit už dnes, ale prakticky se odehraje až 7. a 8. června 2023 v hlavním sále Kulturního domu Dobříš. V rámci programu budete moci jako návštěvníci vidět šest divadelních her v originálním podání mladých a talentovaných herců z Dobříše, Staré Huti a Rosovic. Jednotlivé soubory, jejich připravované hry, ale samozřejmě i samotné herce a jejich paní učitelky v roli režisérek a divadelních principálek vám budeme postupně představovat v následujících měsících. Už dnes vám můžeme prozradit, že se máte opravdu na co těšit, protože úžasná dětská bezprostřednost dělá na pódiu doslova divy.

Velké díky bychom tímto chtěli vyjádřit také Dobříšsku aktuálně, které se stalo hlavním mediálním partnerem tohoto projektu, a starostovi města Dobříše, který nad festivalem převzal svou záštitu.

Divadlu zdar a na 1. Dobříšském divadelním festivalu základních škol na viděnou!

autor článku: Dobříšský divadelní spolek KRUH