Dnes je úterý 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Náš region

Čtvrteční koncerty na Monínci v srpnu pokračují! Víme, kdo vystoupí...

přidáno: 28. 07. 2020

Během srpna budou čtvrteční večery v Areálu Monínec patřit koncertům známých interpretů, ale také promítání videí o vesmíru a hvězdách či pozorování noční oblohy. Vstup na tyto akce, které jsou určeny ubytovaným i dalším návštěvníkům, je zdarma.

Srpnové čtvrtky s hudbou a zábavou v Areálu Monínec

Pravidelný čtvrteční program začíná v Areálu Monínec okolo 19:30 hod. a těšit se můžete vždy na skvělou zábavu. Na úvodní minidisco a soutěže pro dospělé o ceny navazují od zhruba 20:30 hod. koncerty známých interpretů. V prvním srpnovém týdnu vystoupí Vojta Nedvěd, syn jedné z nejvýznamnějších legend českého folku a trampské písně Františka Nedvěda. O týden později se mohou návštěvníci těšit na syna další známé osobnosti domácí hudební scény – Josefa Vágner, potomka kapelníka Karla Vágnera. Ve čtvrtek 20. srpna to bude Štěpán Kojan, který jinak také vystupuje se skupinou Keks. Na konec měsíce je pak naplánováno vystoupení Jardy Hypochondra.

Večerní promítání v Hotelu Monínec

Uvnitř Hotelu Monínec bude na tento program navazovat od 21:30 hod. promítání videí o vesmíru a hvězdách. Bude-li příznivé počasí, proběhne od 22:00 hod. sledování monínecké noční oblohy dalekohledem.

Programy jsou pro všechny ZDARMA

Večerní program jsou pro všechny návštěvníky zdarma. Moderuje je Vláďa Slezák, který je jinak známý díky svému působení v jihočeském rádiu Faktor, Rádiu Blaník či Českému rozhlasu.

Hotel Monínec najdete v horní části areálu na adrese Monínec 7. Dostanete se k němu po příjezdové silnici, kdy nejdříve minete dolní stanici místní lanovky a budovu M2. Dále po několika zatáčkách podjedete můstek a pojedete okolo Hlavní sjezdovky. Poté, co se po levé straně objeví depandance Nová Javorka, budete už téměř na místě. U moníneckého hotelu je samozřejmě také parkoviště.

Další informace naleznete na adrese www.moninec.cz.

Kdo zahraje v Areálu Monínec během srpna?

6. srpna 2020 - Vojta Nedvěd a tajný host

Zpěvák a kytarista, který hraje především na 12ti-strunnou kytaru. Jinak také vystupuje se skupinou Příbuzní, se svým otcem Františkem a v minulosti například i se strýcem Janem Nedvědem či skupinou Fešáci.

13. srpna 2020 - Josef Vágner

Zpěvák a herec, který je synem muzikanta Karla Vágnera. V minulosti získal cenu Objev roku v anketě Český slavík. Byl rovněž v první dvacítce nejlepších zpěváků této ankety.

20. srpna 2020 - Štěpán Kojan

Vedle toho, že je frontmanem skupiny Keks, koncertuje od roku 2005 samostatně. Hraje přitom na kytaru a harmoniku. Se skupinou Keks hrál například i se Suzi Quatro nebo Smokie. Pochází původně z Benešovska, tedy jen několik málo desítek kilometrů od Areálu Monínec.

27. srpna 2020 - Jarda Hypochondr

Zpěvák, moderátor, skladatel, textař a podnikatel. Proslavil se mimo jiné hity Šenkýřka či Tančírna čas. V roce 2016 pak také otevřel v rodné Jihlavě největší zábavní park na Vysočině.

 

autor článku: redakce DA (zdroj: Areál Monínec)