Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

www.hfad.cz/

Mníšecká Skalka zažije koncert legendární kapely Poutníci

přidáno: 09. 09. 2021

Barokní areál Skalka zažije v sobotu 11. září 2021 mimořádnou událost. Půlstoleté výročí existence sem přijede oslavit legenda country a bluegrassu kapela POUTNÍCI. Před jejich koncertem vzdáme společně hold zesnulému Františku Nedvědovi.

Kapela POUTNÍCI přijede na Skalku u Mníšku pod Brdy oslavit 50. výročí (vlastně už 51.) od svého vzniku. Během té doby několikrát vyhrála soutěž Porta a získala i Zlatou Portu za dlouholetou činnost ve folku. V USA byly oceněna za nejlepší neamerické bluegrassové album.

Předskokanem bude od 14:30 hod. kapela HOLOKRCI, se kterou zavzpomínáme na nedávno zesnulého Františka Nedvěda. Jejich hostem bude Františkův syn VOJTA NEDVĚD. Společně připomenou jeho nejznámější písně.

Předskokany budou Holokrci, které znáte z mníšeckých NeckyádVojta Nedvěd (vpravo) se svým otcem Františkem Nedvědem, který 18. 7. 2021 podlehl zhoubné nemoci

Koncert POUTNÍKŮ začíná v 16:00 hod.

POUTNÍCI vystoupí ve složení: Petr Vošta (banjo), Jan Máca (mandolína a zpěv), Jiří Pola (elektrický kontrabas a zpěv) a Jakub Bílý (kytara, zpěv a mandolína).
Diváci uslyší písně, z nichž některé už dávno zlidověly, jako jsou Napsal jsem jméno svý na zdiPojďme se napít, Hvízdání nebo Panenka.

Vychutnejte si jejich vystoupení na Portě 2017:

Vstupenky seženete za cenu 200 Kč/vstupenka v předprodeji v mníšeckých kavárnách Malý mnich, Patina Café nebo na pokladně MěÚ Mníšek pod Brdy (1. patro).
Zakoupit je můžete také online na stránkách QRTICKET.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zpravyzmnisku.cz)