Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Martin Voděra: Svátek evropské hudby oslaví ZUŠ Dobříš open air koncertem

přidáno: 16. 06. 2022

Základní umělecká škola Dobříš chystá na Svátek evropské hudby velký koncert v centru města. Hlavními účinkujícími budou samozřejmě žáci školy a těšit se můžete jak na taneční, tak i na hudební vystoupení. Více o programu a přípravách prozradil Martin Voděra, který kromě toho, že učí na škole bicí stojí také za přípravou blížícího se koncertu.

V úterý 21. června od 14:00 hod. bude Dobříší znít hudba do všech stran. Přímo u radnice na Mírovém náměstí se totiž uskuteční u příležitosti Evropského svátku hudby velký koncert Základní umělecké školy Dobříš.

Koho uvidíme na pódiu, na co se můžeme těšit a co vše je k takovému koncertu potřeba připravit prozradil za dobříšskou uměleckou školu Martin Voděra.

Martine, na co se můžeme v programu koncertu těšit?

Letošní ročník jsme omezili sólová čísla a spíše jsme se zaměřili na vystoupení formací, které se tu postupně vytvářely během celého školního roku, a to od těch nejmenších až po ty nejstarší.
Těšit se tedy můžete na známé písně v podání našich žáků v rozsáhlém věkovém spektru.

Uvidíme na pódiu všechny žáky ZUŠ Dobříš a třeba i učitele?

Časový harmonogram jsme nastavili na 3 hodiny, proto není možné zde odprezentovat úplně všechny naše žáky. I z tohoto důvodu jsme tuto událost zaměřili na vystoupení kapel. Žáci, kteří nebyli do programu zařazeni už buď vystoupili na akcích, které jsme organizovali letošní školní rok nebo vystoupí na těch, které plánujeme pro rok následující.

Učitelé zde vystupovat nebudou, ale máme to už naplánováno na příští sezónu, takže v příštím roce některou z událostí určitě o tento blok obohatíme.

Co všechno je třeba na takový koncert zajistit? 

Tak samozřejmě kromě uměleckých hodnot, které mají na starost žáci ve spolupráci s našimi učiteli, je potřeba technická podpora (prostor, pódium, zvuk, ...). To vše jsme zařizovali ve spolupráci se zástupci města Dobříš, za což bych rád touto cestou poděkoval.

Prozradíš, na co se v rámci koncertu nejvíc těšíš ty?

Já osobně se nejvíc těším na to, jak si naši mladí umělci svou show na pódiu užijí a taky na to, jak si po skončení všichni plácneme a řekneme si: „To jsme byli ale šikovní!“

autor článku: redakce DA